Sevilay Yükselir açıkladı: İşte 'paralel yapı'nın yeni planı

'Paralel yapı'nın ihanet mektupları hakkında konuşan Sevilay Yükselir, "Bunların işi bu, yaptıkları vatan hainliği" dedi.

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, A Haber'de canlı olarak yayınlanan Medya Dünyası'nda "paralel yapı"nın son faaliyetleri ile ilgili konuştu.

HER CEZA MAHKEMESİNDE BİR HAKİMLERİ VAR

Her ceza mahkemesinde "paralel yapı"dan bir hakimin olduğunu söyleyen Sevilay Yükselir, paralelcilerin kendilerini saklama konusunda eğitim aldıklarını ve Gülen'in kendilerine "Bizden olmadığınızı ispat etmek için istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz, bana küfür bile edebilirsiniz" şeklinde şeyler söylediğini ifade etti. Efkan Ala'nın bir an önce "temizlik operasyonu" için harekete geçmesi gerektiğini söyleyen Yükselir, "paralel yapı" mensuplarının son dönemde ortalığı karıştırmak için masum insanlar hakkında iftira attıklarını söyledi.MASUM İNSANLARI 'PARALELCİ' DİYE İSPİYONLUYORLAR

"Bugün hala hem emniyet içerisinde, hem de hukuk organizasyonu içinde bunlardan isimler var" diyen Yükselir, kendisine bugün gelen bir mailde çok önemli bir ismin "paralel yapı" üyelerinin kendilerini gizlemek için enteresan bir yönteme başvurduğunu söylediğini açıkladı.

"Şu an bunlar kendilerini gizlemek için çok enteresan bir yol izlemeye başladılar" diyen Yükselir, "Cemaatçi olmayanı da cemaatçi gibi gösterip, ihbar edip kafa bulandırmaya başladılar" dedi. "Biz 'bu örgütün kilit noktalarında olan, bu ülkenin duruşuna dinamit koymaya çalışan isimlere müdahale edin' diyoruz" diyen Sevilay Yükselir, "Artık öyle bir yol izlemeye başlamışlar ki, 'o da paralelci, bu da paralelci' deyip, suçlama yoluna gidiyorlarmış" diye konuştu.

BUNLARIN İŞİ BU, YAPTIKLARI VATAN HAİNLİĞİ

Programda Star gazetesinin bugünkü manşet haberi olan 'paralel yapı'nın ihanet mektupları da konuşuldu. Sevilay Yükselir söz konusu mektuplar için "Bu ilk değil. bu propagandayı yaklaşık iki senedir yapıyor paralelciler. Zaten Zaman'ın İngilizce versiyonu Todays Zaman bu amaçla çalışıyor" dedi.

Gülen cemaatinin ABD'de de aynı şeyleri yapmaya çalıştığını söyleyen Yükselir, "Zaten işleri bu değil mi? Görevleri bu değil mi? İşleri bu adamların. Görevleri bu. Türkiye'yi karıştırıp, mikserleleyip, elde ettikleri verilerle gidip Türkiye'nin dış dünyadaki itibarını beş paralık etmek. Bunların görevi bu. Bunlara diyoruz vatan haini. Diyorlar çok ağır konuşuyor. Bu vatan hainliği. Bunların zaten buradan suçlanması lazım. Yaptıkları vatan hainliği. Türkiye hiç bir dönemde içeriden böyle bir saldırıyla karşı karşıya kalmamıştır. Böyle bir şey yok" diye konuştu.


BİZE ULAŞIN