Çankaya'da 1 saatlik zirve

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan dün Çankaya Köşkü'nde haftalık olağan görüşmelerini gerçekleştirdi. Gül ve Erdoğan'ın, zirvede, daha önce yaptıkları açıklamalarda "Aramızda görüşürüz" dedikleri cumhurbaşkanlığı seçimi konusunu da ele aldıkları öne sürüldü. Yaklaşık 1 saat 10 dakika süren görüşmenin diğer önemli gündem maddesini Paralel Yapı ile mücadelenin oluşturduğu öğrenildi. Çankaya'daki görüşmenin ardından İstanbul'a gelen Başbakan Erdoğan, polis teşkilatının kuruluşunun 169. yıldönümü nedeniyle düzenlenen geleneksel baloya katıldı.

BİRLİK VURGUSU

Polisin terörle mücadeledeki başarılarını hatırlatan Erdoğan, "Teşkilatın birliğini, beraberliğini parçalamaya yönelik adımlar bizi karşısında bulur. Biz ulusal güvenliği tehdit edecek her adıma karşı bir ve beraber olmaya mecburuz. Bu adımı birlikte atmaya mecburuz" dedi. Erdoğan, polise ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne her zaman gerek bütçeden, gerekse örtülü ödenekten destek sağlamaya devam edeceklerini de vurguladı. Bu arada Başbakan Erdoğan'ın Çankaya Köşkü'ne çıkmadan önce de yoğun bir programı vardı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve beraberindeki Emniyet Genel Müdürlüğü heyeti ile Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk'ü ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i kabul eden Erdoğan, Senegal Dışişleri Bakanı Mankur Ndiaye ile de görüştü.

'KIRIM KIRMIZI ÇİZGİMİZ'
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geleneksel Çankaya Sofrası'nda ağırladığı Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve akademisyenlerle Kırım'daki gelişmeleri görüştü. Yemekte Başbakan Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı görüşme de ele alındı. Türkiye için Kırım'ın kırmızı çizgi olduğunun Putin'e de iletildiği öğrenildi.

ANKARA / İSTANBUL
BİZE ULAŞIN