Gül: Ağır samimiyet sınavından geçmekteyiz

Cumhurbaşkanı Gül samimiyet mesajı verdi, uyarılarda bulundu: İyi niyetle istikrarlı gidişimizi gözden geçirmeliyiz. Bu topraklarda her inanç grubunun huzur ve bekasını garanti altına almalıyız

Kutlu Doğum Haftası Ankara'da binlerce vatandaşın katılımıyla kutlandı. Gül kokusu ve salavatlar eşliğinde kutlanan etkinliğe Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı. Eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte salona gelen Gül, protokolde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaşarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Gül, konuşmasında şu mesajları verdi:
DÜNYAMIZI HEP AYDINLATACAK: Bugün yad ettiğimiz Sevgili Peygamberimiz, Hazreti Adem'den itibaren içinden çıktıkları toplumlara ve insanlara doğruluk yolunda rehberlik yapan kutlular zincirinin son halkasıdır. O bugün de dünyamızı aydınlatmaya devam edecektir.
UYARILARI AKILDA TUTMALIYIZ: Peygamberimizin veda hutbesinde yaptığı uyarıları da hep akılda tutmalıyız. Müslümanlar olarak onlarla ne kadar uyum içinde olduğumuzu sorgulamalıyız.
SAMİMİYET SINAVINDAN GEÇMEKTEYİZ: İyi niyetle istikrarlı gidişimizi gözden geçirmeliyiz. Bu topraklarda her inanç grubunun huzur ve bekasını garanti altına almalı ve sorumluluk duymalıyız. Ağır samimiyet sınavlarından geçmekteyiz. Allah ve peygambere olan sevgimiz samimiyet üzerine inşa edilmiştir.
DAVETLİLERE GÜL DAĞITILDI: Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen etkinlik öncesi salona giriş yapan binlerce vatandaşa gül dağıtıldı. Gül kokusuyla dolu olan kapalı spor salonunun duvarlarında ise dinin önemine dikkat çeken yazılar yer aldı.
KURAN-I KERİM OKUNDU: Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gecede Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ilahiler, mevlidler okundu. Kocatepe Camii İmamı İsmail Coşar da gecede Mevlid okudu.

BİZE ULAŞIN