Başbakan’dan mahkemeye sert tepki

Başbakan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine hitap etti.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Haftasonu İstanbul'da Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'ni açtık. 350 milyon liralık yatırım yaptık.

AK Partili belediyeler sayesinde, İstanbul her geçen gün daha da güzelleşiyor. Verilen sözlerin tutulması, halkımıza vaat edilen projelerin yerine getirilmesini takip edeceğiz, yönlendireceğiz.

Suriye'deki mezalim devam ediyor, Mısır 529 idam kararı ile gündemdeki yerini koruyor.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN O AÇIKLAMALARI

Dışarıda Türkiye'nin imajına yönelik planlı ve art niyetli bir çalışma başlatıldı. Hükümetimizi yıpratmak için içeriden olduğu kadar dışarıdan da saldarılar da oldu, saldırı devam ediyor. Saldırılardaki amaç Türkiye'ye terör örgütlerine yardım eden ülke iftirasını atmaktı. TIR'ları durduranlar, MİT mensuplarını tartaklayanlar bunları sadece Türkiye'yi uluslararası arenada zora sokmak için yaptılar. Düşman gelse böyle namertçe davranmazdı.

Türkiye içindeki malum çevreler, iddiaları hem Türkiye hem de dünya gündemine taşıdı. Türkiye Suriye'deki kimyasal saldırıya destek vermiş gibi El Kaideyi destekliyormuş gibi izlenim verilmeye çalışıldı.

MİT'e ait tırların durdurulması, Dışişleri Bakanlığı'ndaki hukuksuz dinlemeler konusunu çok yakından takip ediyoruz.

Ortada apaçık bir casusluk faaliyeti varken zanlıların serbest bırakılması düşündürücüdür. Adana'da apaçık bir ihanet var.

HSYK bu olanları film izler gibi izliyor. Bu mesele bir Türkiye meselesi değil de nedir? HSYK bu hukuk cinayeti karşısında daha ne kadar sessiz kalacak. Hukuka inanan yargı mensuplarıyla devam edeceğiz. Birileri haşhaşı fazla kaçırmış olabilir. Ama biz sonuna kadar bunun takipçisi olacağız. Suça göz yumanlar, suçun üzerini örtenler ama mutlaka bunun hesabını yargı önünde verecekler. Adliye koridorlarından o çeteleri, şebekeleri temizleyeceğiz.

CHP ve MHP bu hukuksuzluk karşısında daha ne kadar sessiz kalacaklar. 35 yıllık bir sürecin temizliğini yapacağız. Yargıda tuzun kokmasına izin vermeyeceğiz. Vazifesini ihlal edenlere vazifelerini hatırlatmak sorumluluğumuzdur. Biz hainleri ve hainlerle işbirliği yapanları asla unutmayacağız.

Gerilim siyasetini kim sürdürüyorsa gerilimi düşürecek olan da odur.

Yapay gündem ve tartışmalar AK Parti için kurulmuş bir tuzaktır. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz.

Cumhurbaşkanlığı seçimine 4 ay var. Bu sürede omurgalı duruşumuzu koruyacağız. Cumhurbaşkanlığı seçiminin krize dönüştürülmesine asla izin vermeyeceğiz.

Faiz lobisine milletimizi sömürtmeyeceğiz. Bunun kararlılığı içerisindeyiz.

Devletin vatandaşlar arasında yaptığı ayrım arkasında kronik sorunlar oluşturdu. Makbul ve makbul olmayan vatandaş ayrımı, bu ülkeye istikamet çizemez.

TBMM'nin açılışının 100. yılına yaklaşırken ilk meclis ruhunu egemen kılmamız zaruridir.

Biz muhafetten de balkon konuşmasını bekliyoruz. Artık muhalefetin Türkiye'yi kucaklamasını bekliyoruz..

Yenilgiler yetimdir. Ama unutmayın zaferlerin ise sahibi yoktur. Önümüzdeki 9 yılda birbirimize kenetlenerek 2023'te bu ülkeyi çok yüksek hedeflerle buluşturabiliriz.

BİZE ULAŞIN