Turgut Özal anıldı

8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 21'inci yılında Topkapı'daki Anıtmezar'da düzenlenen törenle anıldı

Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal vefatının 21'inci yılında anıldı. Topkapı'daki Anıtmezar'da düzenlenen törene Özal'ın eşi Semra Özal, oğlu Ahmet Özal'ın yanı sıra çok sayıda isim de katıldı. Tören alanına engelli asansörünü kullanarak gelen Semra Özal, Turgut Özal'ın yerinin hâlâ doldurulamadığını söyledi. Turgut Özal'ın özgeçmişinin okunduğu törende, Anıtmezar'a Cumhurbaşkanlığı çelengi konuldu, saygı duruşunda bulunuldu. Törenin ardından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve diğer yetkililer, Adnan Menderes'in de mezarını ziyaret ederek, dua okudu.

"YERİ DOLMADI, DOLMAZ DA"
Bakan Çavuşoğlu, Özal'ın 1993'te vefat ettiğini hatırlatarak, rahmet ve minnetle anılan bir lider olduğunu söyledi. Semra Özal da "Onsuz 21 yıl benim için asır" diyerek Turgut Özal'ın ölümünün acısının halen taze olduğunu dile getirdi. Bir gazetecinin, "Yeri doldurulabildi mi?" sorusuna ise Semra Özal, "Yeri dolmadı, dolmaz da" yanıtını verdi.

DEDESİNE ÇİÇEK BIRAKTI
Semra Özal, törene tekerlekli sandalye ile geldi. Turgut Özal'ın 6 yaşındaki torunu Serra Özal da dedesinin mezarına çiçek bıraktı.

BİZE ULAŞIN