Sanal gerilime fırsat vermem

Avrasya Tüneli çalışmasını başlatırken "10 Ağustos'ta millet kendi başkanını seçecek" diyen Başbakan Erdoğan şöyle seslendi: 2023 hedefimiz var. Kutlu yürüyüşün sekteye uğramasına izin vermeyeceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Göztepe-Kazlıçeşme arasında seyahat süresini 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek olan Avrasya Tüneli Projesi kapsamında, İstanbul Boğazı altındaki tünel kazı çalışmasını başlattı. Törende konuşan Erdoğan, halkın 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gideceğini belirterek "Millet kendi başkanını seçecek' dedi. 1 Mayıs kutlamalarının Taksim ya da Kadıköy'de yapılmasına izin verilmeyeceğini belirten Erdoğan, şu mesajları verdi:

2023, 2053, 2071 HEDEFLERİ

12 yıl boyunca her alanda elde ettiğimiz başarıların altında güven var istikrar var. Devlet milletiyle kucaklaştı. Ekonomide, siyasette, dış politikada belirsizlikleri ortadan kaldırdık. Yolsuzluğa geçit vermedik. Yasakları tek tek kaldırdık. Yoksullukla kararlı bir şekilde mücadele ettik. Ülkenin kaynaklarını akıllıca, ihtiyaçları gözeterek, verimliliği dikkate alarak değerlendirdik. Şimdi burada durmuyoruz. Önümüzde 2023 hedeflerimiz var. Ardından çocuklarımız, torunlarımız için 2053, 2071 hedeflerimiz var. 17 Aralık'a rağmen, 25 Aralık'a rağmen, Gezicilere rağmen bu hedefe ulaşacağız. 12 yıl öncenin hayalleri şu anda gerçeğe dönüştü. Bu kutlu yürüyüşümüzün sekteye uğramasına ya da uğratılmasına asla izin vermeyeceğiz.

'MİLLET BAŞKANINI SEÇECEK'
2007'de Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen öncesinde partimiz kapatılmak istendi. Cumhurbaşkanı seçmemiz engellenmek istendi. Aslında orada Türkiye'nin kutlu yürüyüşü durdurulmak istendi. Biz dik durduk. Hemen tedbirlerimizi aldık. O krizi aştık. Anayasayı değiştirdik. 26 maddelik bir paketle halkımıza gittik. Yüzde 58 ile Anayasa değişti. Cumhurbaşkanını artık halk seçecek dedik ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kriz olmaktan çıkardık. İşte şimdi 10 Ağustos'ta millet kendi başkanını seçmek için sandığa gidecek.

GEZİCİLERİ PİYON YAPTILAR

Türkiye'nin kutlu yürüyüşü, Türkiye'nin ilerlemesi ve kalkınması, gezi olayları bahanesiyle geçen yıl bir kez daha sekteye uğratılmak istendi. Onu da aştık. Fakat tatmin olmadılar. 17 Aralık ve 25 Aralık'ta hukuk eliyle Türkiye'de hükümete bir darbe yapılmak istendi. Orada da dik durduk. O krizi de 30 Mart'ta milletten aldığımız yetkiyle aştık. İnanıyorum ki Türkiye'nin yürüyüşünü durdurmak isteyenler artık buna cesaret edemeyecekler. Geçen yıl mayıs ve haziran aylarında 12 adet ağaç bahanesiyle sokağa çıkanlar, aslında Türkiye için oynanan çirkin bir oyunda maalesef piyon olarak kullanıldılar. Bunların çevrecilikle filan alakası yok. Bunlar tencere tavacı. Tencere tava hep aynı hava. Türkiye'de güveni ve istikrarı sarsmak isteyenler gençlerimizi kullanarak, onların hassasiyetlerini istismar ederek Türkiye'ye ağır darbe vurmak, ağır zarar vermek istediler. İşte benzeri tahrikler Mısır'da, Ukrayna'da yaşandı. Sonucu görüyorsunuz. Aynı oyunu Türkiye'de de oynamak istediler. Ağaç diyerek, çevre diyerek, özgürlük diyerek Türkiye ekonomisine, kardeşliğimize, demokrasimize kast ettiler, ama başarısız oldular.

BİZE ULAŞIN