"Taksim'in özelliği var"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs'la ilgili herkesi dikkatli olmaya davet etti. Geniş güvenlik önlemleri dikkat çeken TBMM grup toplantısında Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
YALOVALILARA GÜVENİYORUM: Yalovalı kardeşlerime seslenmek isterim, kim ne yaparsa yapsın bir kişiyi seçtiniz belediye başkalığı koltuğuna oturttunuz, o kişiye sahip çıkın. Oylarınızı satın almak için dünyanın parasını dağıtacaklardır, bunların hepsini biliyorum ama ben Yalovalılara güveniyorum, onlar gereğini yapacaklardır.
1 MAYIS UYARISI: 1 Mayıs çalışanların ortak bayramı olarak kutlanır. Taksim'in özel bir önemi var. Yeniden yasak gelmeye başlıyor. Neden, olaylar niye çıksın efendim. 2010'da çıkmadı, yine çıkmaz. Siz baskı uygularsanız kavga çıkar, bunun faturası da millete çıkar. Herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum.
ZARRAB'IN HEYKELİ DİKİLMELİ: Çok hayırsever bir işadamıymış, Türkiye'nin cari açığının yüzde 15'ini kapatan adammış. Zarrab'ın heykelini dikmek lazım. Heykeli de Maliye Bakanlığı'nın önüne dikmeniz gerekiyor.
BİZE ULAŞIN