"Hiçbir ihanet o hainlerin yanına kar kalmamıştır"

Başbakan Erdoğan, Önder Vakfınca Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İmam Hatip Okulları Kutlu Doğum Programı'nda konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

Asıl olan geride fani eserler değil, geride baki eserler bırakabilmektir. Yaratılmışların en şereflisi insana eserler bırakarak, insanı miras bırakarak kıyamete kadar kapanmayacak amel defterleri ile kucaklaşmak bizim gayemizdir.

Birilerinin dediği gibi Pensilvanya'daki zat söylediyse doğrudur. Hayır. O sadece sevgili peygamberimize aitti. Asla ona ait olan sıfatı kimse birilerine layık göremez.

HİÇBİR MÜSLÜMAN, KARDEŞİNİ SIRTINDAN HANÇERLEMEZ

Kardeşler birbirini inceltmezler, birbirlerine kem gözle bakmaz, birbirlerini horlamazlar, kardeşler birbirlerine Kürt, Laz, Çerkez diyerek aralarına duvar örmezler. Kardeşler birbirlerini unutmaz, birbirlerinin acı ve sevincine sırtlarına dönemezler. Gençler Filistin senin kardeşindir, Suriye senin kardeşindir Esma'nın şahsında Mısır senin kardeşindir, Somali, Afganistan, Bangladeş senin kardeşindir. Öz be öz kardeşindir. Müslümanlar kardeşlerini sırtlarından hançerlemez, Batı'ya şikayet etmezler. Müminler kardeşlerinin kuyusunu kazmazlar. La ilahe illallah diyenler kendi ülkelerine ihanet edemezler. Başörtüsünü sırtını dönüp zalimlere tebessüm edenler Afarat'ta verilen söze muhalefet etmişlerdir.

O HAİNLERİN YANINA KAR KALMAMIŞTIR

Müslümanların seslerini gizlice dinleyenler, mahremlerine girenler, Müslümanların evlerini gizlice izleyenler bunları tehdit ve şantaj olarak kullananlar bırakınız ayetleri hadisleri insana ait ne kadar şerefli değer varsa hakaret etmişlerdir. İslam tarihi de insanlık tarihi de nice ihanetler görmüştür. Ama emin olunuz hiçbir ihanet o hainlerin yanına kar kalmamıştır. Birilerinin yaptığı gibi onlar için beddua değil, onlar için gece gündüz dualar etmenizi istiyorum.

Burada bu anlamlı buluşmada şu noktanın altını çiziyorum. Yüzyıllar boyunca millet olarak, medeniyet olarak horlanmayı, tehdidi hücrelerimize kadar yaşadık. Bize tarihimizi unutturmak istediler, bize ecdadımızı, kitaplarımızı, harflerimizi, kelimelerimizi unutturmak istediler. Öyle zamanlar oldu ki geldiler topraklarımızı işgal ettiler. Bizi değerlerimizden, bizi toprağımızın kokusundan, ezanımızdan, Kuranımızdan,inandığımız gibi yaşamaktan kopartmak istediler. Çok büyük taarruzlara hedef olduk. Ama biz dimdik ayaktayız.

Millet olarak başımız dik , alnımız açık şekilde tarih sahnesinde iddiamızı en güçlü şekilde muhafaza ediyoruz.

Artık sizlere evlatlarım diyebilirim. Siz bu topraklara dışarıdan gelmediniz ki kendinizi misafir hissedesiniz. Siz bu topraklarda garip değilsiniz.

Bu ülkenin sahibi gençler belli zümreler, belli çeteler değil. 77 milyonun tamamıdır. Her birinizin bu şuurla hareket etmesini temenni ediyorum. Bu millet benim milletim. Türkiye'nin şiddete değil, ilme kendisini vakfetmiş gençlerini görüyorum.
BİZE ULAŞIN