Anayasa Mahkemesi bile dinlenmiş

Erdoğan, Konya'dan seslendi: Anayasa Mahkemesi'ni de dinliyorlar. Atılan adımlar bu soru işaretlerini doğuruyor. Pensilvanya... Unutma o tezgâh bir gün seni de vuracak

Başbakan Tayyip Erdoğan'dan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın kamuoyunda sert eleştirilere hedef olan siyasi içerikli açıklamaları ve mahkemenin son dönemde aldığı kararların perde arkasına ışık tutacak, gündeme bomba gibi düşen bir açıklama geldi. Erdoğan, paralel yapının Anayasa Mahkemesi'ni de dinlediğini belirtti ve "Son zamanlarda atılan adımlar işte bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü her şeyleri bunların şantaj, her şeyleri bunların montaj" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan, 30 Mart seçimleri sonrası teşekkür ziyaretlerine Konya'dan başladı ve Ereğli, Karaman'ı da ziyaret etti. Erdoğan, Ereğli'de Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç'ın açıklamalarına ilk kez yanıt verdi. Erdoğan'ın mesajları şöyle:

MAHKEMEYİ DİNLEMİŞLER: Devletin bütün kurumlarına sızmışlar. Beni dinliyorlar, devletin en üst kademesinden tutun... Bugün yeni bir şey söylüyorum, Anayasa Mahkemesi'ni de dinliyorlar. Ve son zamanlarda atılan adımlar bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü her şeyleri şantaj, her şeyleri bunların montaj. İşte Dışişleri Bakanlığımızı da dinlediler. Dünyaya servis ettiler. Ne yazık ki CHP, MHP bunların yanında yer alıyor. BDP bunların yanında yer alıyor. Onları da dinlediler.

YA YOLA GELECEK YA GİDECEKLER: Kardeşlerim kimi dinlerlerse dinlesinler karşılarında biz varız. Paralel, bir kısım paralel yargı ile mücadelemiz devam edecek. Bir kısım emniyetteki paralel yapı ile mücadelemiz devam edecek, temizleyeceğiz bunları. Ya yola gelecekler ya dışarı gidecekler.

DİRENCİ KIRACAĞIZ: Tezgâhların üzerinde bir tezgâh vardır. O tezgâh bir gün seni de vuracaktır. Sizin 30 Mart'ta sandıkta verdiğiniz mesajı çok iyi anladık. Biz bu örgütten ülkelerine yaptıkları ihanetin hesabını soracağız. Şu anda başladık. Bu örgütün yargı, emniyet içindeki uzantıları tarafından belli bir direnç gösteriliyor. Ama biz o direnci de kıracağız hiç merak etmeyin. Devlet içinde paralel devlete hiç müsaade etmeyeceğiz... Artık millet uyandı. Bunların dershanelerine, okullarına karşı çığ gibi bir tepki oluşmaya başladı.

HESABINI VERECEKLER: O gözetlemelerin, dublajların, her kesime yaptıkları şantaj ve tehditlerin hesaplarını verecekler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, MİT'in TIR'larını durdurmanın, Türkiye'yi teröre destek veren ülke gibi göstermenin, Dışişleri Bakanlığımızdaki çok gizli toplantıyı alçakça dinlemenin ve alçakça servis etmenin de hesabını verecekler.

PENSİLVANYA'DAN TEZGAH KURMA: Pensilvanya'daki zat; eğer samimiysen, eğer dürüstsen, eğer herhangi bir sıkıntın, yasal manin yoksa Türkiye'ye gel. İnzivaya çekilmek için Konya'dan, Erzurum'dan, İstanbul'dan, Bursa'dan daha güzel bir yer olabilir mi? Ankara Hacı Bayramı Veli'den daha güzel bir yer olabilir mi? Hadi o zaman çık Türkiye'ye gel. Niye o zaman gelmiyorsun? Pensilvanya'da ne işin var. Hani bu vatanı seviyordun, hani milliyetperverdin. Çık Türkiye'ye gel, oradan tezgah kurma.

PENSİLVANYA'DAKİ ZAT KİM YA?: Sen kimsin ya, Pensilvanya'daki zat söylerse doğruymuş. Böyle saçmalık olur mu? Beyni yıkanan çevrelere, o saf temiz kardeşlerimize sesleniyorum; bu oyuna gelmeyin biz kuluz. Ne Meclis Başkanı ne Erdoğan bizler hata yaparız, bizler insanız. Ama ne kadar hatamız olursa Allah'ın huzuruna daha az yükle gideceğiz.

AHLAK DIŞI ZEMİNLERE ÇEKMEK: Demokrasi tarihimizin en zor seçimini 30 Mart'ta geride bıraktık. İstedikleri sonuçlara ulaşamayacaklarını anlayan kesimler sandık dışı, hukuk dışı yollara tevessül ettiler. Hükümete, şahsıma, arkadaşlarıma, aileme çok ağır saldırılarda bulundular. Hatta çok ileri gittiler, kardeşliğimize, bağımsızlığımıza, ülkemize bile kastettiler. Siyaseti zemininden kopardılar, ahlak dışı zeminlere çekmek istediler. Centilmence bir seçim yerine kirli ittifaklarla üzerimize geldiler... Sizler kurulan tuzağı, kumpası hissettiniz. Gezi olaylarıyla başlayan sürecin 17 ve 25 Aralık darbe girişimleriyle devam ettiğini Konya ve halkımız anladınız, 30 Mart'ta da gereğini yaptınız.

KÖŞK'TE MİLLETÇE İTTİFAK EDİLECEK BİRİ OLACAK:
AK Parti'nin bir Cumhurbaşkanı adayı olacak. Bu Cumhurbaşkanı adayına sahip çıkacağınıza inancımız sonsuzdur. Ve istiyoruz ki, milletimizin seçtiği Cumhurbaşkanı CHP'ye, MHP'ye bir ders olsun ama MHP'ye gönül veren kardeşlerimin de, CHP'ye gönül veren kardeşlerimin de, BDP'ye gönül veren kardeşlerimin de inanıyorum ki milletçe ittifak edeceği bir isim olacak.

CUMHURBAŞKANI'NI İLK TURDA SEÇELİM
Başbakan Erdoğan Konya merkezde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin ilk kez mesaj verdi ve şöyle konuştu:" 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Ve değerli kardeşlerim istiyoruz ki 10 Ağustos'ta birinci turda adayımız inşallah bu ülkenin cumhurbaşkanı olsun. Ve Konya bu defa sandıklarda çok daha farklı şekilde patlasın ve muhalefete gereken cevabı en güzel şekilde Konya'nın vereceğine ben inanıyorum.
BİZE ULAŞIN