Tekirdağ-Kırklareli yolu kapandı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Tekirdağ-Kırklareli yolu ulaşıma kapandı.

Tekirdağ-Kırklareli yolu kapandı
Kar yağışı nedeniyle Tekirdağ-Kırklareli yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Tekirdağ'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Hayrabolu ve Saray ilçelerinin yollarında araçlar trafikle ilerlemekte güçlük çekerken, birçoğu da yolda kaldı.

Tekirdağ'da etkili olan kar yağışı günlük hayatı olumsuz etkiledi. Birçok ilçe yolun yoğun tipi nedeniyle araçlar yolda kalırken karayolları ekipleri kapalı yollarda biriken karları temizlemeye çalışıyor. Tekirdağ- Hayrabolu yolunda birçok araç yoğun kar nedeniyle yolda mahsur kaldı. Karayolları ve AFAD ekipleri tarafından yolda kalanlar arazi araçlarıyla kurtarıldı. Karayolları 18'nci Bölge Müdürlüğü ekipleri, Hayrabolu, Şarköy ve Malkara yolunda kar küreme ve yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle yoğun kar ve tipinin yaşandığı Tekirdağ- Hayrabolu yolunda sık sık ulaşıma kapanıyor.


KÜREME ARACI KARA SAPLANDI

Kar yağışının etkili olduğu Saray İlçesi'nde de çok sayıda araç yolda kaldı. Kırklareli'nin Vize İlçesi'ne bağlı Çakıllı Beldesi'nde etkisini gösteren kar nedeniyle yollar trafiğe kapandı. Karayollarına bağlı kar küreme aracı, çalışma yaptığı sırada kara saplandı.


KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK

METEOROLOJİ'DEN KAR UYARISI
BİZE ULAŞIN