Dolmabahçe Sarayı'na el bombalı saldırı

Dolmabahçe Sarayı'na el bombalı saldırı
İstanbul'da terör örgütü DHKP-C üyesi bir kişi, Dolmabahçe Sarayı'na yönelik saldırı düzenledi. Sarayın Saltanat Kapısı önünde nöbet tutan 2 polisi hedef alan saldırgan, attığı 2 el bombası patlamayınca yakalandı. Olay, Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Sarayı önünde dün 15.30'da meydana geldi. İddiaya göre; DHKP-C üyesi Fırat Özçelik (36), 2 el bombası, eski model uzun namlulu tüfek ve bir silahla Saltanat Kapısı'na geldi. Saldırgan burada saygı nöbeti tutan 2 polise doğru 2 el bombası attı. Ancak el bombaları, fünyeleri kırık olduğu için patlamadı. Bunun üzerine saldırgan bir el ateş etti. Hızla karşılık veren polisler tarafından etkisiz hale getirilen Fırat Özçelik, silahlarıyla birlikte yakalandı. Bomba imha uzmanları, patlamayan 2 el bombasını kontrollü bir şekilde imha etti. Saldırgan, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

12 ARALIK'TAKİ TWEET
Öte yandan, Twitter'da İSİMSİZ 111 adını kullanan, @Fedakar_kisi adlı ve Paralel yapıya destek veren tweetler atan kullanıcı hesabından 12 Aralık'ta atılan tweetler dikkat çekti. Tweetlerde, "DHKPC Kanlı Eylem Talimatı verdi, Bilgiyi Emniyete ilettik Güvenlik Görevlileri Konsolosluklar ve AKP Binaları nı Hedef gösterdi, DHKPC bu eylem için FIRAT ÖZÇELİK denilen Örğüt üyesini Kullanacak! Eylemin adı FEDA EYLEMI olarak belirlendi" ifadeleri kullanıldı.

MİT UYARMIŞTI
MİT'in 'polis noktalarına saldırı düzenlenebileceği' konusunda, ekim ayının son haftasında emniyeti uyardığı ortaya çıktı. Emniyet İstihbarat ve 81 il emniyetine gönderilen gizli ibareli notta, DHKP-C üyelerinin özellikle metropollerdeki polis noktalarını hedef alacağı belirtildi. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ise Türkiye'ye kısa süre önce giriş yapan Özçelik'in 2003-2006 yıllarında cezaevinde yattığını açıkladı. Özçelik'in, yaklaşık bir yıldır hazırlığı yapılan saldırıyı terör örgütü DHKP-C'nin 20. kuruluş yılı nedeniyle gerçekleştirmek istediği belirtildi. Dilek Kaya'nın planladığı grupta Özçelik ile Fehmi Oral'ın yer aldığı kaydedildi.

BİZE ULAŞIN