Can Paker: Dinçer açıklamalı

TÜSİAD üyesi Paker, Başkan Dinçer’in sözlerinin kurumu da bağladığını belirterek “Dinçer sözlerini açıklamalı” dedi.

Can Paker: Dinçer açıklamalı

TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer'in Paralel Yapı'yı savunan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da muhatap görmediklerini içeren sözlerine TÜSİAD eski yönetim kurulu üyesi Can Paker tepki gösterdi. "Başkanın söyledikleri TÜİSAD'dan ayrı düşünülemez" diyen Paker, "Neyi paralel görüp görmediklerini açıklamaları lazım" dedi. TÜSİAD Başkanı'nın konuşmasının kurumdan ayrı düşünülemeyeceğini ifade eden Paker, şunları söyledi:

"TÜSİAD Başkanı'nın kurumsal kimlikten ayrı konuştuğu düşünülemez. Hangi kurumun başkanı konuşurken kendi kurumunu temsil etmez? TÜSİAD Başkanı, üç ay önce TÜSİAD paralel dinlemelerden şikayetçi iken neden tavır değiştirdiğini bence çıkıp açıklamalı. 'Paraleli göremiyorum' diyerek neyi kast etti? Başkan ve TÜSİAD'ın söylemidir buna kendisinin yanıt vermesi lazım. Spekülasyonlara izin vermemesi gerekir. Paralelde neyi görmüyor? Neyi görüyor da görmedim diyor.TÜSİAD Başkanı'nın buna yanıt vermesi gerektiğini düşünüyorum."

TÜSİAD tehdit mi ediliyor? TIKLAYIN...

TÜSİAD ÜYELERİ BUNU SORAR

TÜSİAD üyeliğinin sürdüğünü anlatan Paker, "TÜSİAD Başkanı'na sorardım. 'Niye böyle söyledin' diye. Üyeler de bunu sorarlar. Basın önünde olmasa da tek tek sorarlar. TÜSİAD olarak 'Paralel yoktur' ya da 'Paralel vardır' demesi gerekir. Ya da susacaktır. Çünkü bu sualleri basın soracaktır. TÜSİAD bu konuyu tartışır. TÜSİAD kendi içinde sorunları halletmeyi seven bir kurumdur" diye konuştu.

ATATÜRK DE İCRAATIN İÇİNDEYDİ

Haluk Dinçer'i tanıdığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a muhatap değil ifadesiyle terbiyesizlik içeren bir söylemi olmayacağını belirten Can Paker, "Cumhurbaşkanı'nın icraattan uzak olduğunu söylemek istemiş olabilir. TÜSİAD kurumsal bakıyor. Yorum böyle ise de yanlış. Çünkü Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilirken açık açık icraatın içinde olacağım, bakanlar kurulunu toplayacağım, başkanlık sisteminin doğru olduğunu düşünüyorum dedi. Anayasal olarak da icraatın başında. TÜSİAD'ın yorumu gibi 'Cumhurbaşkanı'nı ilgilendirmez' yorumu gerçeğe bu nedenle uymuyor. Zaten Türkiye icraatın içindeki cumhurbaşkanını yadırgamıyor. Mustafa Kemal Atatürk öyle idi. Celal Bayar, Turgut Özal öyle idi" şeklinde konuştu. (Star Gazete)

Başbakan'dan flaş TÜSİAD kararı TIKLAYIN...

BİZE ULAŞIN