'Şeriat gelecek dediler Lady Gaga geldi'

'Şeriat gelecek dediler Lady Gaga geldi'
Ahbr'de yayımlanan Deşifre'de önceki akşam sanat üzerindeki mahalle baskısı masaya yatırıldı. Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sevgisini dile getirdiği ve örtünerek poz verdiği için tepkilere maruz kalan Niran Ünsal, tiyatrocu Ulvi Alacakaptan ve ilahiyatçı Dr. Lütfi Özşahin katıldı. İşte programdan satır başları:

Alacakaptan:
Türk tiyatrosu ve sineması, son 12 yılda aldığı desteği hiçbir zaman almadı. "Türkiye'ye şeriat gelecek" dediler, Lady Gaga geldi. Sahneye nasıl çıktığını gördünüz mü? Kimse bir şey demedi. Buna karışık standart derler.

Ünsal:
Ne kadar soyunan varsa ödül alıyor. Ülkemizde algı operasyonları her daim vardı ve halen de var. Sanat dünyasında ciddi bir çeteleşme var. Bu illegal çeteleşmeye, ciddi anlamda hükümet tarafından el konması gerekiyor.

Özşahin:
Batı'daki sanatçıların hiçbirisi, Avrupa kültürünü kendisi eleştirmiş olsa bile, Avrupa'yı Avrupa yapan değerlerden kopuk değildir. Bugün Türk milletine yapılan en büyük kötülük, bu milletin tarih şuurunu, sanat algılayışını kuşatan tüm kültürel çevrenin yok edilmesidir.
BİZE ULAŞIN