Şişli'de saltanat kurmak istediler

Şişli'de saltanat kurmak istediler

Başbakan Davutoğlu: Mustafa Sarıgül'den oğluna geçen saltanat kurmaya kalkmışlar. CHP gücünü darbecilerden ve vesayetçilerden almıştır. Şişli'de mafyadan güç alıyorlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Mersin'de ve Osmaniye'de il kongrelerine katıldı. Mersin Edip Buran Spor Salonu'ndaki kongrede yaptığı konuşmasında 3 Ocak'ın Mersin'in kurtuluş günü olduğunu söyleyen Davutoğlu "Bir daha ne Mersin'de, ne de başka bir bölgede istilacıların ayak izlerini görmeyeceğiz. Yurtdışından Türkiye'yi yönetmek isteyenlerin de ayak izini görmeyeceğiz. Mersin'in kurtuluşu ile Sarıkamış'ta şehit düşen yiğitlik aynı destanın ve aynı tarihin ürünüdür. Biz gerektiğinde Sarıkamış'ın soğuğunda donmayı göze alırız. Gerekirse baş verir ama baş eğmeyiz" diye konuştu. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

CHP Şişli bataklığından çıkmak için çare arıyor - TIKLAYIN

* KARANLIK HESAPLAR İÇİNE GİRDİLER: AK Parti olarak millete verdiğimiz sözü yerine getirmek için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Devlet işlerini yürütmek ve iç-dış birçok meseleyle uğraşmakla beraber ülkemizin her bir köşesine gittik. Biz böyle dolaşırken, birileri kendi köşelerinde karanlık hesaplar içine girdiler. Geçen sene 30 Mart seçimlerinde Pensilvanya'dan gelen talimatlarla 'Çatı Aday' girişimlerinde bulunanlar, şimdi de koalisyon girişimlerine başladılar. MİT TIR'larına operasyon yapan kara zihniyet, başbakanlığa ve istihbarata sızmaya çalışanlar bilsinler ki, biz emaneti milletten aldık. Son nefesimize kadar da koruyacağız.

Gürsel Tekin: Görüyorum ki sıkıntılar giderilmiş değil - TIKLAYIN

* MAFYADAN GÜÇ ALIYORLAR: Hükümeti kurduktan sonra çalışmaları hızlandırdık. CHP ise 1 aydır sadece Şişli ile uğraştı. Şişli'de meğer Mustafa Sarıgül'den oğluna intikal eden bir saltanat kurmaya kalkmışlar. Onlar hem yargı hem de milletin önünde hesap verecekler. CHP'li bir milletvekili, 'Pararlelcilerle işbirliği yaptığımız için hata yaptık' dedi. Bunlar güçlerini milletten almazlar. CHP gücünü darbecilerden ve vesayetçilerden almıştır. Şimdi de Şişli'de mafyadan güç alıyorlar."

Hayri İnönü'den şok iddia: Sarıgül mafya tuttu... - TIKLAYIN

* PARTİLERİNDE HİZİP OYNUYORLAR: CHP'nin kendine ve millete güveni yok. Onlar kendi partilerinde hizip oyunu oynarlar. Kılıçdaroğlu'na, 'Gelecek dönem iktidar olur musunuz?' sorusunu soruyorlar. Onların ümidi yok. Bir taraftan da '4 yıl verin' diyorlar. 8 ay içinde Şişli'yi ne hale getirdikleri belli. Yetki alsalar 4 dakikada bu ülkeyi ne hale getirirler Allah bilir" dedi.

Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü ifade verdi - TIKLAYIN

* MİLLET OYUN KURANLARI UNUTMAZ: 2014 Ocak ayında yine 140 büyükelçimizle ve dış işlerinin bütün kadrosuyla Mersin'deydik. Biz güzel toplantılar yaparken, 19 Ocak sabahı birileri karanlık odaklardan aldıkları talimatla Suriye'deki kardeşlerimize yardıma giden MİT TIR'larına operasyon düzenledi. Bu ve 27 Mart'ta dış işlerinin dinlemesi aynı çizginin ürünü. Geçen sene Türkiye altın dönemlerinden birini yaşarkan Gezi provokasyonları, 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla millete karanlık ve zillet içinde günler yaşatmaya yeltendiler ama biz dirayetle durduk. Birileri bu milleti arkadan hançerlemeye çalışırken hesap açıktı; gücünü ve meşruiyetini milletten alan AK Parti'ye ve demokrasiye ara dönem yaşatmak. Millet sadakati de ihaneti de unutmaz. Yurtdışında oyun kuranı da unutmaz.
* DOSTLUK BAYRAĞINI JAPONYA'YA TAŞIYACAĞIZ: Başbakan Davutoğlu, Tosyalı- Toyo Çelik Sanayi AŞ üretim tesisleri temel atma töreninde de konuştu. Türk- Japon ortakların eş ve annelerine teşekkür eden Davutoğlu, "İnşallah Türk donanması, Ertuğrul'un 125. yılında Hint okyanusu ve Doğu Asya'yı geçerek Japonya'yla 125. yıl dostluk seferine çıkacak. 125 yıl önce Ertuğrul gemisinin taşıdığı dostluk bayrağını Japonya'ya tekrar taşıyacağız" dedi.

AK PARTİ MİLLİ BİRLİĞİN TEMİNATI
Davutoğlu konuşmasında "Türkiye'de milli birliğin teminatı olan yegane parti AK Parti, Türkiye'yi küresel güç yapacak olan tek parti AK Parti, Haziran 2015'te bütün bu ihanet çetelerine ders verecek tek parti AK Parti, Türkiye'nin ve devletin, milletin izzetini koruyan tek parti AK Parti. Osmanlı cihan devleti gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti asırlarca, başı dik insanların devleti olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecek" dedi.

'DİZLERİMİZİ TİTRETMEK İSTEDİLER'
Başbakan Davutoğlu, Osmaniye'deki konuşmasında 17-25 Aralık girişimleri ve MİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili "Bütün meseleleri bizi güçsüz kılmak, dizlerimizi titretmek" dedi. Davutoğlu, "12 yıl önce eski tankları modernleştirebilmek için başka ülkelere gönderirdik. Şimdi kendi tankımızı, gemimizi uydumuzu yapıyoruz. Kendi uçağımızla bayrağımızı dalgalandırıyoruz. İşte gerçek milliyetçilik bu" dedi.
BİZE ULAŞIN