Bakanlar Kurulu sonrası flaş açıklama

Bakanlar Kurulu sonrası flaş açıklama
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, sona eren Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu. İşte Arınç'ın açıklamalarından satır başları:

- Bugüne kadar çok başarılı operasyonlarla yüzümüzü güldüren ve kendi görevini çok iyi bir şekilde yapan Milli İstihbarat Teşkilatımız, kıtasından bir süre ayrılan ve kendisinden haber alınamayan, irtibat kesilmiş bulunan Piyade Kıdemli Çavuş Özgür Örs'ü buldu, getirdi.

- Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan ve ardından yurda getirilen astsubayla ilgili, "Elbette bir soruşturma yapılacaktır. Kendisinin vereceği bilgiler dahilinde bu irtibat kesilme olayının ne şekilde olduğu, kimler tarafından olduğu, nasıl cereyan ettiği konularını hep beraber öğrenmiş olacağız zamanı geldiğinde.

- Soruşturma Komisyonu'nun dört eski bakan hakkındaki kararına ilişkin, "Bugünkü karar sadece dokuza beş gibi bir sonuçla Yüce Divan'a gönderilmediği şeklinde bir ara karardır. Henüz bunun bir gerekçesi yazılmamıştır.

- Olayın politik olduğunu biliyoruz. AK Parti hükümeti yıpratılmak isteniyor.

- Henüz bu kararın gerekçesi yazılmamıştır. Bunun için neden acele ediyoruz? Meclis Soruşturma Komisyonu adli, yargısal bir soruşturma yapar. Bugünkü karar sadece bir ara karardır.

- Bugünkü karar sadece dokuza beş gibi bir sonuçla Yüce Divan'a gönderilmediği şeklinde bir ara karardır. Henüz bunun bir gerekçesi yazılmamıştır.

- Genel Kurul'da her bir bakan için gizli oylama yapılacak. Hiç kimse komisyonun kararı önceden hazırlanmıştı demesin.

- Ön yargıyla hareket edenler kaybetmişlerdir. AK Parti hükümetleri olarak; bizi var eden sebeplerden biri yolsuzluklarla mücadeledir. Adli süreci hiç kimse görmezden gelmemeli. Meclis Soruşturması Başbakan ve Bakanlar içindi. Ak Parti hükümetlerinin yıpratılmak istendiğini düşünüyoruz.
BİZE ULAŞIN