Dev dalgalar Süreyya Önder'i uçurdu!

Öcalan ile görüşmek için koster ile yolan çıkan İmralı heyeti denizde çok büyük bir tehlike atlattı.

Dev dalgalar Süreyya Önder'i uçurdu!
Dev dalgalar uçuş korkusu olan Sırrı Süreyya Önder'in de bulunduğu kosteri bir anda 5 metre yükseğe fırlattı. HDP heyeti, İmralı yolunda fırtınaya yakalandı. Dev dalgalar gemiyi 5 metre havaya fırlattı. Motor 4 kez durdu. Pervin Buldan ise korkunç anları anlattı: Ölümle burun buruna geldik.

Çözüm süreci kapsamında görüşme trafiğini yürüten HDP heyeti, yılın ilk İmralı ziyaretinde ölümün eşiğinden döndü. Heyetin bindiği gemi İmralı'ya doğru giderken fırtınaya kapıldı. Batma tehlikesine karşı dönme kararı alındı.

'TEHLİKE UYARISI YAPILDI'

HDP heyetinde yer alan Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, dün sabah Bursa'nın Gemlik ilçesinden İmralı'ya hareket etti. Ancak heyet, hava muhalefeti nedeniyle yolda korku dolu anlar yaşadı. Kaptan yarım saat sonra yarı yoldan dönmek zorunda kaldı. HDP'li Pervin Buldan, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Buldan, "Yaklaşık yarım saat yol gittik. Deniz dalgalıydı. Fırtına ve dev dalgalar, birden kosteri 5 metre havaya fırlattı. Gözlerimiz faltaşı gibi açıldı. Motor ise 4 kez durdu. Bizi götüren ekip, batma tehlikesi uyarısında bulundu. İnsiyatif kullandılar. Yola devam etmeyi göze alamayacaklarını söylediler. Arkadaşlarla perişan olduk. Bir yandan mide bulantısı bir yandan ölümle burun burunasınız" dedi. HDP'li Buldan ayrıca ziyareti en kısa zamanda gerçekleştirmeyi umut ettiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Takvim/Hazal ATEŞ

BİZE ULAŞIN