Nagehan Alçı: CHP önce kendi hesap vermeli

Nagehan Alçı: CHP önce kendi hesap vermeli
A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programının konuğu Milliyet Gazetesi yazarı Nagehan Alçı'ydı. Programda, Meclis Soruşturma Komisyonu'nun 4 eski bakan hakkında verdiği karar, Gaziantep'te yapılan telekulak operasyonu ve Takvim Gazetesi'nin manşetinde yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon kanalını desteklemek için belediyelerden milyonlarca dolar topladığı ancak paraların ortadan kaybolduğuna dair haber tartışıldı.

"17 ARALIK'IN HUKUKSUZ BİR DARBE GİRİŞİMİ OLDUĞUNUN TEYİDİDİR"

Medya Dünyası'nda Meclis Soruşturma Komisyonu'nun 4 eski bakan hakkında verdiği kararı değerlendiren Nagehan Alçı, "Son derece tutarlı bir karar. 17 Aralık'ın illegal ve hukuksuz bir darbe girişimi olduğunun teyididir." dedi. Muhalefetin yüce divan konusundaki tutumunu eleştiren Alçı, "Muhalefet 'yüce divan' üzerinden siyaset yapmaya devam edecek. Yargı süreci başladığında bu bir silaha dönüştürülüyor ve insanlar lekeleniyor" ifadesini kullandı.

"CHP RÜŞVETLE İLGİLİ ÖNCE KENDİ HESAP VERMELİ"

CHP'de Şişli Belediyesi'nde yaşanan ve yargıya taşınan Sarıgül - İnönü kavgasıyla ilgili soruları yanıtlayan Alçı, "AK Parti'yi hizaya çekmeye çalışan CHP'nin hali içler acısı. Ciddi bir reform gerekiyor. İnönü'nün ortaya attığı iddialar mutlaka araştırılmalı. CHP'nin rüşvetle ilgili ağzını açabilmesi için önce kendiyle ilgili hesap vermesi lazım. " diye konuştu.

"OPERASYONLAR 2015'TE DE DEVAM EDECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR"

Programda Gaziantep'te yapılan telekulak operasyonuyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Alçı, "Bu operasyonlar sürpriz değil, 2014 bu anlamda paralel yapı ile mücadelede çok önemli bir yıl oldu. Operasyonlar 2015'te de devam edecek gibi görünüyor" görüşünü dile getirdi.
BİZE ULAŞIN