Amerika destek verdi

Gezi eylemlerinden sonra kurulan ve Paralel tetikçilik yapan Karşı Gazete'nin batan patronu Turan Ababey, çok ilginç açıklamalarda bulundu: Yayın hayatına girdiğimizde ABD Başkonsolosluğu'ndan 6 kişilik bir heyet geldi. Bize farklı tekliflerde bulundular.

Amerika destek verdi
Gezi Parkı olaylarının ardından kurulan, paralel tetikçilik yapan ve 2 ay sonra kapatılan Karşı Gazete'nin sahibi Turan Ababey, çarpıcı itiraflarda bulundu. 22 yıllık işadamıyken, gazetenin batmasının ardından taksi şoförlüğüne başlayan Ababey, "İş arıyorum, iki çocuğum var, kalacak bir evimiz yok" dedi. İşte Ababay'ın anlattıkları:

TAPE GAZETESİ GİBİYDİ

* Tarafsız gazete diye kurduk tape gazetesi olduk. Geziciler'in ve Gezi'nin gazına geldik, bu işe giriştiğime pişman oldum. 17 Aralık sonrası muhabirlere tapeler geliyordu ve genel yayın yönetmeninin işi de yayınlamaktı. İşe alırken kimsenin CV'sine bakmadım ve zaten kimsenin işine de karışmıyordum.

PARALEL'İN İŞİNE GELDİ

* Zamanla Paralel Yapı basını olmuştuk. Yazılanların tamamı Paralel Yapı'nın işine geliyordu. Onlar gönderiyordu bizimkiler yayınlıyordu.
Fethullah Gülen ve Cemaati, benim bir numaralı düşmanımdır.

* 17 Aralık'ta "Sizi de alacaklar içeri" dediler. Paralel Yapı o gün Tayyip Erdoğan'ı devirmeyi amaçlamıştı. Belgelerde "Dönemin Başbakanı" ifadesi, bunun darbe girişimi olduğunu gösteriyor. Soruyorum, dinle uğraşan bir adamın hükümetle ne işi olur?

* Yayın hayatına girdiğimiz ilk hafta ABD Başkonsolosluğu'ndan geldiler. 6 kişilik heyet bize farklı tekliflerde bulundu. Belki bu haberden sonra yalanlayacaklardır ama biz de 5-6 kişiydik.

* Beşir Atalay'a İrancı, Hakan Fidan'a ajan diyorlar. Peki sen kimin ajanısın?

* Battığım zaman ilk alacaklı olarak Cihan Haber Ajansı geldi. Adıma ve şirkete açılmış 84 dava var. Şu an görünen o ki mezara borçlu
gireceğiz.

'KENDİLERİNİ KİRALAYACAK YENİ EFENDİLER ARIYORLAR' - TIKLAYIN

PARALEL'İN YENİ HEDEFİ ÇÖZÜM SÜRECİ - TIKLAYIN

TACİKİSTAN'DA PARALEL OKULLAR KAPATILIYOR - TIKLAYIN

"TÜBİTAK'TA BÖCEK BİLİRKİŞİ RAPORU YOK" - TIKLAYIN

Kaynak: Takvim

BİZE ULAŞIN