Karar herkes için bağlayıcıdır

Bakan Canikli, 4 eski bakan hakkındaki TBMM Soruşturma Komisyonu kararına ilişkin, "Karar, hukuki bir karardır. Herkes için bağlayıcıdır" dedi.

Karar herkes için bağlayıcıdır
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda 4 eski bakan hakkındaki TBMM Soruşturma Komisyonu kararına ilişkin yaptığı açıklamada, "Karar, hukuki bir karardır. Herkes için bağlayıcıdır. Kendi açınızdan eleştirebilirsiniz. Komisyon üyesi 5 kişi bu karara itiraz ediyor. Sonuç itibarıyla bunun hukuki bir karar olduğunu değiştirmez" dedi.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun söz konusu karara ilişkin açıklamalarını eleştiren Canikli, şöyle konuştu:

"Komisyon illa muhalefetin, Sayın Kılıçdaroğlu'nun istediği kararı mı vermek zorunda? Böyle bir mantık var mı? Benim beklediğim doğrultuda karar verirseniz iyi, yoksa kötü. Tüm muhalefetin, özelde Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu gelişme karşısında verdiği tepkiyi anlamak mümkün değil, çok sağlıksız bir ruh halini yansıtması açısından da ibretlik bir hadise."

Canikli, "Muhalefette gaz birikimi meydana geliyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun, komisyonun verdiği karara bu kadar sert tepki göstermesinin nedenlerinden biriside bu, gaz birikimini gösteriyor. Seçime kadar sürekli bir şeyler deneyecekler" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN