'Kendilerini kiralayacak yeni efendiler arıyorlar'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de çok büyük bir hezimet yaşayan paralel yapının kendisini kiralayacak yeni efendiler aradığını söyledi. Erdoğan "İhanet uluslararası medya üzerinden gerçekleştiriliyor" dedi

'Kendilerini kiralayacak yeni efendiler arıyorlar'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara'da düzenlenen ve Türkiye'nin büyükelçilerini bir araya getiren 7. Büyükelçiler Konferansı'na katılan büyükelçilere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda öğle yemeği verdi. Erdoğan paralel yapıya ilişkin mesajlar verdiği konuşmasında şunları söyledi:

PARALEL'İN YENİ HEDEFİ ÇÖZÜM SÜRECİ - TIKLAYIN

YAŞANANLAR TESADÜFİ DEĞİL:
Son dönemde başımıza gelen hadiselerin hiçbiri tesadüfi değildir. Hiçbiri Türkiye'nin kendi dinamikleriyle ortaya çıkmış hadiseler değildir. Bölücü terör, Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi, diğer bazı teşebbüsler Türkiye'ye istikamet çizmek amacıyla kurgulanmış gerek dışarıdan gerek içerideki maşalar tarafından sergilenmiş olaylardır.

TACİKİSTAN'DA PARALEL OKULLAR KAPATILIYOR - TIKLAYIN

17-25 ARALIK'IN MALİYETİ 120 MİLYAR DOLAR:
17-25 Aralık darbe girişimini, yolsuzluk iftirası üzerine kurguladılar. Türkiye'ye maliyeti 120 milyar dolar oldu. Azmettikleri gibi başbakanı, dönemin başbakanı yapabilselerdi, bu maliyet kat kat fazla olacaktı.

"TÜBİTAK'TA BÖCEK BİLİRKİŞİ RAPORU YOK" - TIKLAYIN

GENEL KURUL DA EN ADİL KARARI VERECEK:
4 eski bakan üzerinden kurgulanmak istenen süreç de darbe girişimini yaşatmaya yönelik tamamen umutsuz bir süreç oldu. Komisyon kararını verdi. Bu adeta ara karar, bundan sonraki süreç tabii ki Genel Kurul'da.

MİLLET O İDDİALARI YARGILADI:
İddialar 30 Mart ve ardından 10 Ağustos seçimlerinde millet tarafından yargılanmıştır ve millet kararını sandıkta vermiştir. Asıl önemlisi iddialar bağımsız Türkiye mahkemelerinde yargılanmış ve kurgulanmış oyun o mahkemeler tarafından zaten bozulmuştur. Şimdi bir başka oyunun kurgulanmasına, yargı içindeki bir takım odakların siyaseti dizayn etme girişimlerine ve arzularına öyle umuyorum ki izin verilmeyecektir.

HAŞHAŞİ KUMPASI:
Bakıyorsunuz bir haşhaşi grup senatolarda, parlamentolarda kumpaslar yürütüyorlar. Bunu bozacak olan siz değerli büyükelçilerimizsiniz. Bize ulaştırılması gereken neyse o bilgileri belgeleri bizlere aktarın. Biz gümbür gümbür bunları konuşuruz. Geri adım atmak gibi asla söz konusu olamaz. Üzerlerine üzerlerine gideceğiz.

YENİ EFENDİ ARIYORLAR:
Türkiye'de çok büyük bir hezimet yaşayan bu paralel yapının kendisini kiralayacak yeni efendiler aradığını ve bu amaçla milletine ihaneti uluslararası medya üzerinden gerçekleştirmek istediğini görüyoruz. Nerelere nasıl paralar savurduğunu da biliyoruz. Nerelerde nasıl kendilerine yemek masaları ayırttıklarını biliyoruz. Lobiler oluşturmak, kulisler yapabilmek peşindeler.

"SURİYE'DE HAKLILIĞIN ADINI KOYMUYORLAR"

HAKLILIĞIMIZ ORTADA:
Türkiye'nin Suriye konusundaki duruşunun haklılığı her geçen gün doğrulanıyor, ama adını koymuyorlar. Yanılmıyorsam dün Rasmussen bir konuşma yapıyor. 'Sadece hava harekâtıyla bu iş çözülmez' diyor, 'kara harekatı da olması gerekiyor' diyor. Eee biz bu işi ta başından söyledik. Sadece dostlar alışverişte görsün başka bir şey olmaz.

İSRAİL'İN SALDIRGANLIĞINI ŞİKÂYET ETTİK:
İsrail, başta Kudüs ve Harem-i Şerif olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarındaki saldırganlığını artırarak sürdürmüştür. Filistin'in vazgeçilmez hakları ve Kudüs'ün korunmasına ilişkin görüşlerini içeren bir mektubu BM Güvenlik Konseyi üyelerine ileterek, konseyi, uluslararası barış ve güvenliği koruma yükümlülüğü uyarınca harekete geçmeye çağırdık. Temennimiz, Filistin'in daha fazla vakit kaybetmeden, uluslararası alanda hak ettiği yeri almasıdır.

"ONLAR TÜRKİYE'DEKİ KADAR ÖZGÜR DEĞİL"

"Ne Avrupa'sında ne diğer ülkelerinde, Türkiye'deki basın kadar özgür bir medya yoktur. Eski alışkanlıklarıyla Türkiye'ye parmak sallamaya, azarlamaya kalkışanlar karşılarında artık yeni bir Türkiye'nin olduğunu görsün. Özellikle AB, Türkiye politikasını artık gözden geçirmek durumundadır. Yeterince oyaladılar, vakit kaybettirdiler."

AB DEĞERLERİ TARTIŞILIR:
Her gün Müslümanlara, camilere yönelik alçakça saldırılar düzenleniyor. Romanlara neler yaptığını biliyorsunuz bunların. Bugün de mesele ciddiye alınmazsa, AB ve Avrupa değerleri tartışma konusu yapılır.

'ASPARAGAS HABERLERİ YÜZLERİNE ÇALIN'

"Özelikle Batı'da medya ve bazı odaklar Türkiye'ye karşı yoğun bir algı operasyonu içinde. Türkiye'deki hadiselere ilişkin olarak çok sayıda haber yorum, bunların yanında Türkiye'yi demokrasiden nasibini almamış bir ülke gibi gösterme gayretleri bizlerin de dikkatini çekiyor. Tüm bu haberlerin yalan olduğunu görüyoruz. Yaptıkları ahlaki olmayan bütün bu yalan haberleri, bu asparagas haberleri bunların yüzüne yüzüne çalmanız lazım.
BİZE ULAŞIN