Artı1'in sahibi konuştu: Bize tek kuruş bile gelmedi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında Maslak Sheraton Otel'de Artı1 kanalı için para toplandığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Bahsi geçen kanalın sahibi ise konuyla ilgili son noktayı koydu: Bize tek kuruş bile gelmedi!

Artı1'in sahibi konuştu: Bize tek kuruş bile gelmedi!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir televizyon kurulması için düğmeye bastı. Bunun için İstanbul'daki Sheraton Maslak Otel'de bir toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu Artı1 adlı TV kanalı diriltmek üzere havuz oluşturacaklarını açıkladı. Söz konusu kanalın başına gazeteci Uğur Dündar'ın getirileceğini açıkladı. Bunun için küçük belediyelerden 500'er bin, Ataşehir ve Sarıyer'den 2'şer milyon dolar istedi. CHP'li başkanların çoğu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak'ın Levent'teki ofisine gidip paraları ödedi.

"BİZE TEK BİR KURUŞ GELMEDİ"


Peki o paralar nereye gitti? Herkes bu sorunun cevabını merak ederken Artı1'in sahibi Altan Ertürk, konuyla ilgili konuştu. "Bize tek bir kuruş bile gelmedi" diyen Ertürk, şunları söyledi: "Kanalı almadan önce Artı1 adına para toplandığı dedikodusunu ben de duydum. Ben daha çok işin medya boyutuna şahit oldum. Komisyoncu, şantajcı gazetecilik neymiş maalesef bunları gördüm. Bu kişilerle de yollarımı hemen ayırdım."
BİZE ULAŞIN