CHP'de olağanüstü Şişli toplantısı

CHP MYK Şişli krizini görüşmek üzere saat 17.00'de olağanüstü toplantı yapacak.

CHP'de olağanüstü Şişli toplantısı
CHP Genel Merkezi'nde hareketli saatler yaşanmaya başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla MYK bugün saat 17.00'de olağanüstü toplantıya çağırıldı.

Toplantıda Şişli krizinin görüşüleceği öğrenildi.

GERGİNLİK NEDEN BAŞLADI?

4 Kasım 2014'te Hayri İnönü, Mustafa Sarıgül döneminden gelen kritik görevlerdeki 12 müdürü görevden aldı. Bu görevden almaların yanı sıra seçimin ardından Başkanvekili ve Koordinatör Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'ün de yetkilerini kıstı.

Hayri İnönü'nün bu tasarruflarını Galatasaray'ın bir gün sonra Dortmund ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçına gitmek için havalimanında bekleyen Emir Sarıgül öğrendi. Hemen belediyeye geri döndü ve tümünü babası Mustafa Sarıgül ile birlikte belirledikleri CHP Şişli Belediye Meclis Grubu'nu topladı. Grup, görevden almalara ve yetki budanmasına karşı çıktı.

Daha sonra kavga daha da gün yüzüne çıktı. Önce İnönü'nün danışmanı Boysan Yakar belediye içinde bir grubun saldırısına uğradı. Ardından İnönü'nün eşi Nazlı İnönü "tehdit edildik" diye açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından Emir Sarıgül basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiğini açıkladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise Nazlı İnönü'nün açıklamaları sonrasında harekete geçti. Savcılık, Emir Sarıgül'ün istifasına neden olan olaylarla ilgili herhangi bir şikayet beklemeksizin soruşturma başlattı.

Kaynak: Ensonhaber
BİZE ULAŞIN