Görmez'den Paris'teki saldırıya kınama

Görmez'den Paris'teki saldırıya kınama

Paris'te 2 kişinin mizah dergisini basarak 12 kişiyi öldürmesinin ardından bir tepki de Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'den geldi.

  • Gündem
  • Perşembe 08.01.2015 11:22
Fransa'da 2 kardeş, yıllar önce Hz. Muhammed'in karikatürlerini yayınlayan dergiye saldırdı. Saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı.

Dünyayı ayağa kaldıran terör eylemiyle ilgili tepki içeren açıklamalar Türkiye'den de gecikmeden yapıldı. Bu açıklamalardan biri Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e ait.

Mehmet Görmez açıklamasında Hz. Muhammed adına eylem yapanların, Hz. Muhammed'in asla tasvip etmeyeceği eylemleri yaparak İslam'a kötülük ettiklerini belirtti.

HZ. MUHAMMED'İN TASVİP ETMEYECEĞİ EYLEM

İşte Mehmet Görmez'in açıklamaları:

"İslam Peygamberi'nin adının kullanılarak 'bir intikam duygusuyla' yapıldığı söylenen bu katliam, rahmet ve barış elçisi Hazreti Muhammed'in bütün insanlığa kazandırdığı yüce değerleri yok etmeye yönelik açık bir saldırıdır. Başka bir ifadeyle bu saldırı, İslam'ın ve bu yüce dine mensup Müslümanların kendisine doğrudan yapılmış bir saldırıdır"

"İslami simgelerin açık ve aleni olarak bu eylemi gerçekleştirenler tarafından kullanılmış olması bir algı manipülasyonudur. Algı mühendisleri, katillere dinimizin simgelerini telaffuz ettirerek akılla alay ediyorlar. Sadece Müslümanların değil esasen Batı kamuoyunun aklıyla da alay ediyorlar."

PEYGAMBER TAİF'TE BÖYLE Mİ YAPMIŞTI

"Hiç kimse ve hiçbir Müslüman ifade özgürlüğünü istismar ederek Hz.Peygamber'e karşı yapılan saygısız ve seviyesiz düşüncelere karşı O'nun asla tasvip etmeyeceği çirkin yöntemlerle karşılık veremez. Hz.Peygamber'i kendisine rehber edinenler ancak ve ancak O'nun Taif'te kendisine fiili tacizde ve saldırıda bulananlara karşı gösterdiği tavrı örnek alırlar."

BİZE ULAŞIN