Abdullah Gül'den o karakola ziyaret

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, önceki gün Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısının düzenlendiği Turizm Şube Müdürlüğü’nü cuma namazı sonrası ziyarette bulundu.

Abdullah Gül'den o karakola ziyaret
Cuma Namazı çıkışı Sultanahmet'te bombalı saldırının düzenlendiği karakola ziyarette bulunan Gül, "Çevremizde olan her şey ister istemez tehditleri artırıyor. İnşallah bundan sonra bu tip acılar yaşanmaz" dedi.

Abdullah Gül, Nuruosmaniye Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberindekilerle birlikte bir lokantaya giderek yemek yedi. Daha sonra Sultanahmet'e geçen Gül, canlı bomba saldırısının düzenlendiği Turizm Şube Müdürlüğü'nü ziyaret etti. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'tan bilgi alan Gül, ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Olaydan sonra şehit polisin ailesini arayıp başsağlığı dileyen Abdullah Gül, "Çok üzüldük. Tekrar emniyet camiamıza başsağlığı diliyorum. Çok daha fazla zayiat olabilirdi ama tecrübeleriyle fark etmişler. Allah rahmet etsin. Bundan sonra müteyakkız olmak gerekiyor. Polis teşkilatı zaten öyle. Çevremizde olan her şey ister istemez tehditleri artırıyor. İnşallah bundan sonra bu tip acılar yaşanmaz. Tekrar geçmiş olsun" şeklinde konuştu.

Gündeme ilişkin soruları yanıtsız bırakan Gül, daha sonra Sultanahmet'ten ayrıldı.
BİZE ULAŞIN