Son vasiyet kimlikte

Sultanahmet'teki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 29 yaşındaki Kenan Kumaş'ın vasiyeti artık 40 gün önce dünyaya gelen kızının kimliğinde yaşayacak

Son vasiyet kimlikte
SABAH'a konuşan anne Gülcan Kumaş (26), hamile olduğu dönemde eşinin "Kızımız olursa adını Yaren koyacağım" dediğini belirterek, "Doğumuma yakın rüyasında Elif ismini gördü ve uyandığında, 'Elif Yaren' koymaya karar verdi. Ben de onayladım. Trabzon'u çok sevdiği ve kimliğinde kızımın doğum yeri olarak Trabzon yazması için doğumumun da orada olmasını istedi. Bu nedenle Trabzon'da doğumu yaptım. Bunun son vasiyeti olduğunu nereden bileyim. Şimdi o vasiyeti kızım ve nüfus cüzdanında ömrümüzün sonuna kadar taşıyacağız. O artık bizim namusumuz. Zaten doğumdan 10 gün sonra da İstanbul'a dönmüştük. Lojman da yeni çıkmıştı. Yaklaşık 1 ay önce taşınmıştık. Tam rahata erdiğimizi düşündüğümüzde kocamı haince öldürdüler" dedi. Eşinin ailesine çok bağlı olduğunu da vurgulayan Kumaş, İstanbul'daki görevi bittikten sonra doğu görevini de tamamlayıp Trabzon'a yerleşme hayali olduğunu söyledi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit polis memuru Kenan Kumaş için dün Trabzon'da cenaze töreni düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Camisi'ndeki törende babası Ahmet, eşi Gülcan ve kardeşi Serkan Kumaş taziyeleri kabul etti. Trabzon Müftü Vekili Ahmet Tokdemir'in cenaze namazını kıldırdığı törene, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala da çelenk gönderdi. Törenin ardından Kumaş, Bahçecik Mezarlığı'nda toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN