AK Parti 2015 seçimine Yeni Türkiye ile gidiyor

AK Parti kampanyasında seçmene yapılanlar değil, yapılacaklar anlatılacak. Topluluklara değil, topluma ilişkin vaatler öne çıkarılacak. Kadın, genç ve çocuklara yönelik projeler ortaya konacak

AK Parti 2015 seçimine Yeni Türkiye ile gidiyor
AK Parti'de seçimlere hangi tema ile girileceği belli oldu. Yeni Türkiye temasını işleyecek olan AK Parti'de yapılanlar değil yapılacaklar anlatılacak. İktidarın kendisini yenileyebilmesi için, toplumun karşısına bir vaatler ve sözler ile çıkacak. Bu her seçimde toplumun farklı kesimlerine yapılan demokratikleşme ve reform sözleri ile giren AK Parti Yeni Türkiye'nin kadınlara, çocuklara ve gençlere neler vereceğini anlatacak. Yeni Türkiye söylemi için "Yeni Türkiye'nin başındayız", "Yeni Türkiye'yi inşa ediyoruz" demeye hazırlanan AK Parti'de, meydanlarda Yeni Türkiye'nin çocuklar, gençler ve kadınlar ile inşa edileceği vurgulanacak.
YENİ TÜRKİYE VE ÇOCUKLAR: Çocuklar ve çocuklu aileler için sosyal hakların artırıldığı bir paket ana vaat olacak. Eğitim şartlarında bir dizi yenilik de bu paketin içinde yer alırken, bu alanda yapılabilecekler üzerinde STK'lar ile çalışma yapılacak. Şehirlerin, semtlerin çocuklar için yeniden dizayn edilmesinden, çocuk kulüpleri, spor programları, altyapılar ve çocuklara yönelik güzel sanatlar kurslarının desteklenmesine kadar bir çok adım paket haline getirilecek.
YENİ TÜRKİYE VE GENÇLER: Yeni Türkiye'nin kurucusunun gençler olduğu vurgulanacak. Eğitim hayatı esnasında spor, sosyal ve kültürel faaliyetleri açısından gençlerin desteklenmesi sağlanacak. Gençlerin tüm platformlarda sesinin daha yüksek çıkması için projeler hazırlanacak. Daha fazla özgürlük, işsizliğin azaltılmasına yönelik tedbirler, gençlerin dünyayı tanımasını sağlayacak programlar ve yüksek öğretime geçişte spor, müzik ve sanat yeteneklerinin kriterler arasına girmesinin sağlanması bir paket olarak oluşturulacak. Gençlik kolları bu alanda yapılacakları ülke genelinde toplantılarla belirleyecek.
YENİ TÜRKİYE VE KADINLAR: Son dönemde kadınların çalıştırılmaması yönündeki tartışmalara karşı çalışan ve ev kadınlarının sosyal haklarındaki tüm eksikler masaya yatırılacak. Başbakanın önceki gün açıkladığı ailenin ve çalışan kadının desteklenmesi için hazırlanan pakete benzer mini paketler gündeme gelecek. Meslek edinme kurslarının artması ve kadın STK'larının güçlenmesi sağlanacak.
BİZE ULAŞIN