Dünya Fransız polisinin başarısızlığını konuşuyor

Fransa'nın Paris şehrinde son 3 gündür meydana gelen olaylar, polisin 1 kadın teröristi elinden kaçırmasıyla tehdidin devam ettiği açıklandı.

Dünya Fransız polisinin başarısızlığını konuşuyor
Dün "Fransa'nın 11 Eylül'ü" başlığı atan Le Monde gazetesi bugün ise "Kouachi kardeşlerin ölümcül çılgınlığı" manşeti ile okuyucularının karşısına çıktı. A Haber Sunucusu Duygu Leloğlu Fransa'daki olaylarda görev alan 90 bin polisin Kouachi kardeşlerin ardından koşturması büyük bir başarısızlık olarak tarihe geçeceğini belirttirken, Dammartin'de bulunan A Haber Muhabiri Alpaslan Düven bu çağda Fransız polisinin bu kadar yeteneksiz bu kadar başarısız olarak bütün dünyanın gözü önünde sahne vermesinin ve saldırının yapıldığı Charlie Hebdo dergisinin genel yayın yönetmeninin eşinin BBC televizyonuna çıkıp "burada bunların olması normal" demesi şaşırtıcı bir durum olduğunu belirtti.

Fransa Başbakanı da A Haber muhabirlerini destekler yönde açıklamalarda bulundu.

Fransa Başbakanı Valls: Açık bir başarısızlık var

Fransa Başbakanı Manuel Valls, dergi baskınıyla başlayan 3 günü "Açık bir başarısızlık var. 17 kişi öldüğünde, bu, güvenlik konusunda çatlaklar olduğu anlamına gelir" sözleriyle değerlendirdi. Fransa Başbakanı Manuel Valls, BFM televizyonuna yaptığı açıklamada "Açık bir başarısızlık var. 17 kişi öldüğünde, bu, güvenlik konusunda çatlaklar olduğu anlamına gelir" dedi. Valls, "Teröre karşı savaş halindeyiz; dine karşı ya da bir medeniyete karşı değil" ifadelerini kullanırken, Ağustos 2013'ten bu yana, beş saldırının engellendiğini söyledi.

"Vurulabileceğimizi biliyorduk" diyen Valls, Fransa'nın bu olaydan daha güçlenerek çıkacağını dile getirdi.
BİZE ULAŞIN