Kılavuzda Twitter uyarısı

AK Parti'de Genel Merkez tarafından kongreler ve seçim kampanyasına yönelik hazırlanan kılavuzlarda partililere "sosyal medyada polemiğe girmekten kaçının" uyarısı yapıldı

Kılavuzda Twitter uyarısı
AK Parti'de kongre süreci devam ederken il, ilçe, gençlik ve kadın kolları kongreleri için ayrı ayrı kılavuz hazırlandı. Kılavuzlarda partililere yönelik, sosyal medyada polemiğe girilmemesi uyarısı yer aldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu kılavuzların önsözünde partililere seslenirken 'Yeni Türkiye' vurgusu yaparak, şunları söyledi: "AK Parti olarak kurulduğumuz günden yana geçmişin siyasi alışkanlıklarından hep uzak durduk. Biz hep bütünleştirici yapıcı siyasetten yana olduk. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı ile 12 yıldır eğitimden sağlığa, dış politikadan ulaşıma kadar her alanda yapılamaz denileni hayata geçirdik. Milletin istekleri doğrultusunda hareket ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bugün yeni bir yürüyüşün arifesindeyiz. Bundan sonra tüm teşkilatlarımızla birlikte çok çalışmalı 2023 hedeflerine sağlam adımlarla ulaşmalıyız. Tek vücut halinde hareket ederek birlik ve beraberlik içinde bu hedefe ulaşacağımıza inancımız sonsuzdur. 2015 genel seçimleri öncesi illerde gerçekleştireceğimiz ziyaretler, milletimiz ile yeniden kucaklaşmamıza, yaptığımız hizmetleri anlatmamıza vesile olacaktır. AK Parti teşkilatları olarak kongrelerimiz için hazırladığımız kurumsal kimlik kılavuzlarımıza uymanız ve bu kimlikte belirlenmiş öğelerin dışına çıkmamanız gerekmektedir." Kılavuzlarda partililere yönelik uyarılar da yer aldı. Teknolojik imkanlardan faydalanılması, kongrelerde partinin belirlediği müziklerin çalınması, yerel medyanın etkin bir şekilde kullanılması istendi. Kılavuzlarda Twiter, Facebook gibi sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanılması istenirken, polemiklerden kaçınılması uyarısında bulunuldu.

'KAOS BEKLEYEN AVUCUNU YALAR'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra Türkiye'de başbakanlık yapmak, genel başkanlık yapmak kolay değil ama Allah'ıma şükürler olsun ağzını açmış 'acaba bir şey olacak mı' diye bekleyenlere 'hayır' diye AK Partililer bu salondan haykırıyor. Avucunuzu yalarsınız, avucunuzu" dedi. AK Parti Antalya İl Olağan Kongresi'nde konuşan Soylu AK Parti'li kadroların ne yaptığını, ne adım attığını, nereye gittiklerini çok iyi bildiklerini belirterek şunları söyledi: "Hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar, hangi vesayet odaklarıyla hareket ederlerse etsinler, biz yolumuzdan dönmeyeceğiz, herkes duysun, kendi arabamızı da kendi uçağımızı da yapacağız."
BİZE ULAŞIN