Paralel polis BDP'ye çalışmış

Paralel polis BDP'ye çalışmış
Paralel Yapı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın kazanmaması için polislere BDP'ye ve İhsanoğlu'na oy vermeleri için baskı yapmış. Yürütülen soruşturmadaki tanık polisler, Paralel Yapı'nın milli iradeye nasıl müdahale ettiğini anlattı.

Şanlıurfa'da paralel yapıya yönelik yürütülen soruşturmada açığa alınan polislerin ifadelerinin çarpıcı detayları ortaya çıktı. Polisler, amirlerinin kendilerine Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde BDP'ye oy vermeleri için baskı yaptıklarını açıkladı.

Polisler, amirlerinin kendilerine Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde BDP'ye oy vermeleri için baskı yaptıklarını açıkladı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nde resmi olarak yürütülen , "Paralel Devlet Yapılanması/ Gülen Grubu" soruşturmasında milli iradeye nasıl müdahale edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı.

2'si emniyet müdürü 9 polisin açığa alındığı soruşturma tanık polisler 30 Mart Yerel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde paralel amirleri tarafından baskı altına alındıklarını anlattı.

POLİSLER DERİN YAPIYI ANLATTI

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen, paralel yapı soruşturma dosyası seçimlerde polislere nasıl bir baskı yapıldığını gözler önüne serdi.

İkisi emniyet müdürü 9 polisin açığa alındığı soruşturmada şok detaylar ortaya çıktı.

İşte o detaylar: Soruşturmada paralel baskı altında olan polisler herşeyi tüm çıplaklığıyla anlattı. Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği'nde görevli polis memuru Y.Ş. Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'ndeki "Paralel Yapı" hakkında bilgi verdi.

"2013 Aralık ayında olan olaylar ve cemaatin iç yüzünün medyadan halka gösterilmesi üzerine emniyet içinde ve muhabere şubede de belli kişiler cemaate tavır koydu.

ŞUBEDE BDP'YE OY İSTEDİLER

Gülen grubuna gönülden bağlı kişiler, (Tugay P., Özcan G., Mehmet U. ve Sercan Ç. Y. sohbetlerde yapamadıkları siyasi propagandayı şube içinde yapmaya başladılar.

Yerel seçimlerde BDP'ye oy atılması, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de çatı aday Ekmelettin İhsanoğlu'nu desteklenmesi telkininde bulundular.

BDP'ye oy verin söylemlerini genelde kişileri tek yakaladıklarında yapıyorlardı.

Seçimlerden önce Turgay P. bana, 'BDP ye oy vereceğiz yoksa ülke İran'ın kontrolündeki kişilere geçecek' diyerek felaket senaryolarını içeren bir videoyu izletmek istemesi üzerine kendisine 'benim amcamın oğlu PKK tarafından yaralanmış ve gazi olmuştur.

BDP'ye oy vermek vatan hainliğidir benim gözümde' diyerek sinirli bir şekilde rest çektim. Ancak konu üzerine yanıma gelen Özcan G. ve diğerleri ikna için 'Kızın kürt bir erkeği sevse sen de vermek zorunda kalsan' gibi saçma bir örnek verdi."

BUNLAR AÇIKÇA VATAN HAİNİ

Polis Memuru M.Y.'de ifadesinde şunları anlattı; "Ahmet O. isimli arkadaşım 'AKP'nin karşısındaki güçlü partiye oy vereceksiniz.

Osman Baydemir güçlü olduğu için ona oy verin' demesi üzerine şehit yakını olduğu için bir daha toplantıya gitmeyeceğimi söyledim. Bunların ne kadar hain olduklarını gördüm."

Emniyet müdürleri açığa alındı

Yürütülen soruşturmada, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Lojistik Şube Müdürlüğü'nde görev yapan 3. Sınıf Emniyet Müdürü Taner Korkut, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 4. Sınıf Emniyet Müdürü Kubilay Güngör'ün de aralarında bulunduğu 9 polis açığa alındı.

Emniyet imamı öğretmenmiş

Şanlıurfa'da paralel yapılanmanın "Mustafa" kod adlı imamının öğretmen Fatih Kılıç olduğu belirlendi. 34 yaşındaki Fatih Kılıç'ın ev toplantılarında polislerle buluşarak onlara talimatlar verdiği ileri sürüldü.

Fatih Kılıç'ın, Paralel Devlet Yapılanması/Gülen grubunun Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'nün imamı olduğu, şubede görevli PDY/Gülen gurubu mensubu polislerle haftalık olarak sohbet programları yaptığı belirlendi.

Plaka tanıma için şifreyi vermediler

Dosyada paralel yapının ihanetlerine de dikkat çekildi. 18 Eylül 2014 günü Şanlıurfa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü resmi bir yazı ile Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'nden, "Plaka Tanıma Sistemi" şifresini 3 memuruna vermelerini istedi.

Ancak paralel yapının kümelendiği Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'ndeki polisler olası eylemleri engelleyecek şifreyi vermediler.

Akşam
BİZE ULAŞIN