Taraf böyle rezil oldu

Taraf böyle rezil oldu

  • Gündem
  • Pazartesi 12.01.2015 14:18
Bugünkü Taraf'ta yayınlanan Hüseyin Özay imzalı haberde AK Parti'nin seçim yolsuzluğundan bahsediliyordu. Kim olduğu belli olmayan bir itirafçının verdiği bilgilere dayanılarak yapılan 'Seçimi böyle kazandık' başlıklı yazısında Özay, bir AK Parti'li isimden itirafçı gibi söz etti.

Özay yazısında bu ismin halen AK Parti'de görev yaptığını da yazdı.
Taraf yazarının iddiaları şöyle ; Yapılanlardan vicdani olarak rahatsızlık duyduğunu ifade eden Seçim Koordinasyonu eski çalışanı, Seçim Koordinasyon Merkezi'nde (SKM) yürüttükleri "seçim sonuçlarını iktidar partisi lehine etkileme çalışmasını" madde madde detaylandırdı. Can güvenliği nedeniyle ismini vermek istemediğini öne süren AKP Seçim Bürosu'nda görevli personel, 2011 yılında AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun ekibine katıldı. …"

FENA ÇUVALLADI

Ancak sözü edilen seçim tarihi 2011 Haziran ayı. Oysa Süleyman Soylu 1 Eylül 2012 tarihinde "Sayın Başbakanımız ile yaptığımız görüşmede kendilerinin bize duyduğu itimada teşekkür ederek Ak Parti'nin ve milletin emrinde olduğumuzu ifade ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyuruyorum" diyerek AK Parti'nin teklifini kabul ettiğini duyurmuş, 5 Eylül 2012 tarihinde de resmen AK Parti'ye katılmıştı.

Arada 15 aylık bir zaman dilimi var ve Soylu'nun ismi neden bu yalana alet edilmişti.

Sebep ise Soylu'nun paralel yapıyla mücadelede partinin en etkin isimlerinden birinin olması gösteriliyor. Ve tüm teşkilat ondan sorumlu olunca da paralel yapının parti içine sızdırılmış tüm isimleri temizlediği biliniyor.
BİZE ULAŞIN