Mehmet Metiner: Niye çıkıp konuşmuyorsunuz?

Mehmet Metiner: Niye çıkıp konuşmuyorsunuz?

A Haber'de Salih Nayman yönetiminde yayınlanan Memleket Meselesi programına AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner konuk oldu. CHP'de yaşanan para skandalı üzerinden parti üst yönetimine seslenen Metiner, "Haysiyet bahsinden konuşacaksanız bu paraların nereye gittiğini söyleyin" dedi.

Ey Erdoğan Toprak, ey Haluk Koç hani haysiyet bahsinde konuşuyorsun ya, dön bir Erdoğan Toprak'a sor bakalım 'Senin hakkında bu iddialar var bu paralar senin ofisine getirilip teslim edilmiş, bu paralar nereye gitti?' diye sorsana, haysiyet bahsinde konuşacaksan.

'NİYE ÇIKIP KONUŞMUYORSUNUZ?'

'Eski bir CHP'li Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin iddiada bulunuyor. Niye çıkıp konuşmuyorsunuz ey parti sözcüsü? 'Mustafa Zengin'in anlattığı toplantı gerçekleşmemiştir, Kılıçdaroğlu'nun, Umut Oran'ın, Erdoğan Toprağın olduğu ve paraların toplandığı böyle bir toplantı gerçekleşmemiştir' diye niye açıklama yapmıyorsun. Bu doğru ise bunu kamuoyu ile paylaşın. Yani siz para topladığınızda Artı Bir TV için herhalde, kanalın yöneticisi çıktı bizim kasamıza giren para olmadı dedi. Peki bu paralar nereye gitti? Erdoğan Toprağın ismi zikrediliyor, Kılıçdaroğlu'na en yakın isimlerden biri. Ey Erdoğan Toprak, ey Haluk Koç hani haysiyet bahsinde konuşuyorsun ya, dön bir Erdoğan Toprak'a sor bakalım 'Senin hakkında bu iddialar var bu paralar senin ofisine getirilip teslim edilmiş, bu paralar nereye gitti?' diye sorsana, haysiyet bahsinde konuşacaksan.

'CHP BU KONUYA AÇIKLIK GETİRMEDEN TEK KELİME ETMESİN'

'Bu konu üstü örtülecek bir konu değildir. CHP bir daha bu konuyu aydınlatmadan, yolsuzluk ve rüşvet konusunda zinhar tek kelime etmesin. Bu konun üzerinden 15 gün geçti, hiçbir CHP'li çıkıp konuşmuyor. Haluk Koç, çık konuş de ki 'Bu toplantı yalandır, bu paralar Erdoğan Toprak'a teslim edilmemiştir.'ya da de ki 'Bu paralar teslim edilmiştir ama biz Artı Bir Tv'ye aktarmayı gerekli görmedik, veya başka yerlerde kullandık.' Erdoğan Toprak çık konuş hodri meydan.

'Haluk Koç ile sadece ikimizin katılacağı hodri meydan bir tartışma programı yapsınlar. Hangi televizyonda istiyorlarsa istesinler. Medeni bir şekilde çıksın karşıma, konuşalım. Haysiyetli insanlara kara çalmaktan vazgeç. Haysiyetli bir siyaset izle, parti sözcüsüsün bu konuda bir açıklama yap.'
BİZE ULAŞIN