Paralel medyadan çirkin karikatüre tam destek

Fransız dergisi Charlie Hebdo’nun Hazreti Muhammed’e hakaret eden kapağını sayfalarına taşıyan Cumhuriyet gazetesine Pensilvanya medyasından tam destek geldi.

Paralel medyadan çirkin karikatüre tam destek
Aynı Paralel medya 2008'de Fethullah Gülen'in bir video ile karikatürize edilmesine karşı ortalığı ayağa kaldırıp, videoyu yayınlayan site için "Bunların Danimarkalı karikatüristten bir farkları yok" yorumu yapmıştı. Videoyu da yayınlanan tüm sitelerden kaldırtılmıştı.

Gülen hareketinin yayın organlarının tek kutsalının Fethullah Gülen olduğu bugün bir kere daha tescillendi. Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo'nun uğradığı saldırıdan sonra çıkardığı ilk sayısında yine Peygamber Efendimizi çizerek kapağına taşıması Türkiye'de büyük yankı buldu.

PARALEL YAZARLAR "SİZİNLEYİZ" DEDİ

Cumhuriyet Gazetesi dergiden seçki 4 sayfayı yayınlarken yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan, Hz. Muhammed'in karikatürize edildiği kapağını köşelerinde yayınladı. Sosyal medyada büyük tepki toplayan bu iğrenç yayınlara Paralel medyadan tam destek geldi. Büyük tepki gören bu provokasyona destek veren isimlerin başında ise Today's Zaman yazarı İhsan Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, Peygamber Efendimize hakaret edilen kapağı yayınlayan Cumhuriyet yazarlarına "sizinleyim" diyerek destek verdi.

GÜLEN'E YAPILINCA ZAMAN GAZETESİ ORTALIĞI KALDIRMIŞTI

Zaman ise web sitesinden Cumhuriyet gazetesine destek veren bir haber yayınladı. Zaman, Cumhuriyet'in sokaklarında polisin önlem almasını ön plana çıkarırken, Charlie Hebdo'nun Peygamber Efendimiz'e hakaretler eden karikatürlerine ve kapağına hiç değinmedi. Zaman yazarları ise sosyal medyadan Cumhuriyet'e ve Charlie Hedbo dergisinin çirkin saldırısına tam destek verdi.

GÜLEN'İN KOMİK VİDEOSUNU YAYINLAYANLARIN…

Oysa aynı Zaman gazetesi, 2008 yılında bobiler adlı bir internet sitesinde Fethullah Gülen'in bateri çalıyor görüntüsü verilen gif çalışmasına karşı ortalığı ayağa kaldırıp, videoyu yayınlayan Vatan gazetesinin internet sitesi için "Bunların Danimarkalı karikatüristten bir farkları yok. Peygamber, cami, Kâbe, vaiz, vaaz... Hepsiyle 'Topumsal değerlerle oynamak, aşağılamak gibi amaçları' olmayan Zafer Mutlu'nun editörleri alay edebilirler. Yani bir bakıma onlar bizim 'Danimarkalı'larmız" yorumunu yapmıştı.
Sekiz yıl önce yayınlanan Fethullah Gülen'in karikatürize edilmiş videosu daha sonra bütün sitelerden silindi. Video, bobiler.org, gazetevatan.com ve video youtube ve akilli tv gibi paylaşım sitelerinden kaldırıldı.

GÜLENCİ YAZAR PARALELCİLERE İSYAN ETTİ

Cumhuriyet Gazetesi Yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'ın köşelerinde yayınladığı Charlie Hebdo'nun sözde Hz. Peygamber tasvirine Paralel medya tam destek verirken eski Zaman ve Bugün yazarı isyan etti. Cumhuriyet Gazetesi'ne destek verilmesi, paralelci yazar Rasih Yılmaz'ı isyan ettirdi. Today's Zaman Yazarı İhsan Yılmaz'ın attığı ''Geçmiş olsun sizinleyim'' tweetinin ardından paralelin üslubunun çirkinliğine ve küfürlerine dikkat çeken cemaate yakın Gazeteci Rasih Yılmaz '' Düşünün bugün mesela, benim üslubumdan dolayı bugün kaç kişi hizmete ve hoca efendiye küfretti, sebep oldum diye. Rahatsanız sorun yok'' şeklinde tepki vererek isyan etti. Rasih Yılmaz'ın bu twitine karşılık olarak '' Ben bunu düşüneyim. Ama sen de attığın faso twitlerle kaç kişiye temsil ettiğin şeyleri yanlış tanıtıp, soğutturduğunu düşün oldu mu?'' yanıtını veren Yılmaz, kavganın ilerleyen günlerde cemaat içinde yaşanan çatlamanın daha da artacağını gösterdi.


Kaynak: Sabah.com.tr - Yenişafak.com.tr
BİZE ULAŞIN