Bülent Gedikli: Duyum alıyoruz

AK Parti MKYK Üyesi Bülent Gedikli, kendilerinin de Ermeni ve Rum lobileri ile ilgili duyumlar aldıklarını söyledi.

Bülent Gedikli: Duyum alıyoruz
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Bülent Gedikli, Washington'daki Ermeni ve Rum lobilerinin, ABD ve AB arasındaki Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklık Anlaşması (TTIP) müzakerelerine Türkiye'nin dahil olmasını engellemeye çalıştıklarına dair duyumlar aldıklarını belirtti.

Gedikli, yazılı açıklamasında, ABD Kongresi'nin son haftalarda önemli gündem maddelerinden birisinin, "hızlı yol" olarak da nitelendirilen Ticaret Teşvik Yetkisi (TPA) olduğunu ifade etti.

Bunun, TTIP görüşmelerinin hızlandırılması için çıkarılmaya çalışıldığını belirten Gedikli, "Washington'daki Ermeni ve Rum lobilerinin ABD ve AB arasında başlayacak TTIP müzakerelerine ilerleyen dönemde Türkiye'nin dahil olmasını engellemeye çalıştıklarına dair söylemler kulağımıza geliyor" değerlendirmesinde bulundu.

BAŞINDA ''PARALEL İHANET ÖRGÜTÜ'' VAR

Ermeni ve Rum lobisine destek verenlerin başında 'paralel ihanet örgütü'nün bulunduğunu ifade eden Gedikli, şunları kaydetti:

"ABD Kongresinin hazırladığı 'hızlı yol' tasarısına, 'Türkiye, Kıbrıs Adası'ndaki askerini çekene kadar TTIP müzakerelerine dahil edilemez' ya da 'Türkiye, Ermeni Soykırımı'nı tanıyana kadar TTIP'e alınamaz' gibi cümleler eklemeye çalıştıklarını duyuyoruz. Maalesef Türkiye karşıtı bu lobi faaliyetlerine yani Ermeni lobisine Rum lobisine destek verenlerin başında yine her taşın altından çıkan 'paralel ihanet örgütü' çıkıyor karşımıza. Hem Türkiye'nin geleceğine ipotek koymaya çalışıyorlar hem de bölgenin müzakere ve akademik çalışmalarla gerçeği ortaya çıkarmaya çalıştığı Ermeni sorunu 100. yılı bahanesi ile kaşımaya çalışıyorlar. Oyun büyük ve oyun kurucular kıtalar ötesinde oyunu kurarken maşaları da burada seçime darbe vurmak için film senaristleriyle platolar kurup dizi çeker gibi kaos senaryoları çekiyor.

Bu oyuna gelmeyeceğimizi anlamaları için daha kaç hain planlarının deşifre olması gerekiyor? Türk halkının aklıyla kimse alay etmeye kalkmasın. ABD'de varlığını sürdüren, milli ve yerli firmalara da buradan sesleniyorum, sizlerin geleceğinin teminatı 77 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi Türkiye Cumhuriyeti ve siyasi, ekonomik istikrarıdır."
BİZE ULAŞIN