Başbakan Davutoğlu Muğla'da konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muğla İl Kongresi'nde konuştu

Başbakan Davutoğlu Muğla'da konuştu
Başbakan Ahmet Davutoğlu Muğla'da AK Parti İl Kongresi'nde partililere sesleniyor. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar;

"Bizler Torosların çocukları, Yörük boylarının çocuklarıyız. Biz, iki hafta önce Osmaniye'de, Yörük Şenliğinde buluştuğumuzda onlara da söyledim. Bu toprakları bize vatan yapmış yörük çocukları ayaktaysa, Türkiye ayaktadır. Bizden hiçbir zaman iki yüzlü bir siyaset görmeyeceksiniz. Biz büyük bir milletiz, bu büyüklüğün gereğini göstereceğiz. İnşaallah Haziran 2015'te sizden büyük bir zafer bekliyoruz."

Cumhuriyetin itibarı AK Parti ile zirveye çıktı

"Milletin iradesinden başka hiçbirşey hüküm sürmeyecektir. Paralel çete hesap verecek, onlarla işbirliği yapan CHP de hesap verecek. Cumhuriyet ideallerine sahip çıkan CHP'li kardeşlerime sesleniyorum; böyle bir seçim arefesinde, talimatla çatı adayı seçtiler. Dışardan ithal bir aday buldular. Bunların Cumhuriyetçiliği bu. Kimse oturduğu yerden Cumhuriyetçilik yapamaz. Cumhuriyetin itibarı AK Parti ile zirveye çıkmıştır"

"Biz hem kendi insanımızı, hem devletimizi yaşatıyoruz. Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıkan bizi, Gagavuz Türklerine sahip çıkan biziz. Suriyelilerin huzuru için maddi manevi herşeyi yapan biziz."
BİZE ULAŞIN