BBP seçim ittifakı için kararını verdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Haziran ayı içinde yapılacak seçimlerde kimseyle ittifak yapmayacaklarını seçimlere kendi adları ve adayları ile gireceklerini söyledi.

BBP seçim ittifakı için kararını verdi
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak yapacakları iddialarını açıklık getirdi. Şu anda böyle bir olayın olmadığını belirten Destici, 'Şu an bizim BBP olarak hiçbir bir partiyle ittifak görüşmemiz yok. Biz BBP olarak 7 Haziran'da yapılacak olan seçimlere kendi adımızla, kendi amblemimizle ve kendi adaylarımızla gireceğiz. Onun için bütün kamuoyunun da bunu net bir şekilde bilmesini istiyorum. Bu, geçtiğimiz günlerde bir internet sitesi tarafından ortaya atıldı.Ben de ona karşılık şunu söyledim. Aynı kökten gelen siyasi partiyiz, dolayısıyla da bu tür yakıştırmalar doğal karşılanabilir ama biz BBP olarak 7 Haziran'daki seçimlere kendi adımızla, kendi amblemimizle ve kendi adaylarımızla katılacağız'' dedi.

Fransa'daki saldırı ve daha sonra gelişen olayları da değerlendiren Destici şöyle konuştu: ''Batıdan ve Batı Avrupa'dan Müslüman çıkarmak için sebep arıyorlar. Türkiye içerisinde de bazı gazetelerin, basın kuruluşlarının oradaki karikatürleri, mizahları buraya taşımaları bir nevi batıdaki kavgayı ve provokasyonu Türkiye'ye taşımak gibi bir şeydir. Biz burada bunu yapanları çok şiddetli şekilde kınadığımızı belirtirken bu yanlıştan bir an önce dönmelerini ve bir daha bu yanlışı tekrarlamamalarını biz tavsiye ediyoruz. Yani Müslüman mahallesinde salyangoz satmanın bir anlamı yok. Fransa'daki Charlie Hebdo dergisinin çalışanlarına saldırıyı da biz kınıyoruz ancak İslama karşı, onun sevgili peygamberi Peygamber Efendimize karşı büyük bir edepsizlik ve saygısızlık yapmışlardır. Sizin tutup bu edepsizlik ve saygısızlığı aynı şekilde Türkiye'ye taşımanın Türkiye'deki Müslümanları, dindar kesimi, muhafazakar ve manevi kesimi tahrik etmenin ya da provoke etmenin kimseye faydası olmaz. Bu sadece ülkemizin birliğine ve beraberliğine ve kardeşliğine zarar verir."
BİZE ULAŞIN