Maltepe, Fatih ve Sultangazi'de bomba alarmı

Maltepe, Fatih ve Sultangazi'de bomba alarmı

Maltepe’de bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatılan şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı.

  • İHA
  • Gündem
  • Pazar 18.01.2015 10:23
Fatih'te bir trafonun yakınına bırakılan paket patladı. Şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

Son olarak, Sultangazi'de otobüs durağına bırakılan paketten bomba düzeneği çıktı.

İstanbul Maltepe'de Atatürk büstünün altına bırakılan süpheli paketten el yapımı bomba çıktı. Fatih'te bir trafonun yakınına bırakılan paket patladı. Şans eseri ölen yada yaralanan olmadı. Son olarak, Sultangazi'de otobüs durağına bırakılan paketten bomba düzeneği çıktı.
Maltepe'de Zabıta Karakolu önündeki Atatürk büstüne bırakılan şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı. Fünye ile patlatılarak etkisiz hale getirilen bomba, incelenmek üzere emniyete götürüldü.

'CİZRE'NİN HESABI SORULACAK' YAZILI NOT BULUNDU

Edinilen bilgilere göre, Maltepe Fındıklı Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Maltepe Fındıklı Zabıta Müdürlüğü önünde şüpheli bir paket gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, Atatürk büstüne bırakılan paketi inceledi ve üzerinde "Cizre'nin hesabı sorulacak yazısı olduğunu gördü. Bunun üzerine çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, bomba imha uzmanlarına haber verdi.

Olay yerine gelen bomba imha ekibi, özel kıyafetlerini giyerek pakete müdahale etti. Paketin fünye bağlanarak patlatılmasına karar verildi. Şüpheli paket geniş güvenlik önlemleri altında büyük bir gürültü ile patlatıldı. Yapılan incelmede şüpheli paketin içerisinde el yapımı parça tesirli bomba olduğu anlaşıldı.
Bombadan arta kalan parçalar, incelenmek üzere emniyete götürüldü.

FATİH'TE DE EL YAPIMI PATLAYICI

Öte yandan Fatih Millet Caddesi'nde bir trafonun yanında patlama meydana geldi. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda polis ekibi ve bomba imha uzmanları sevk edildi. Yapılan ilk incelemede patlama nedeninin el yapımı parça ve basınç etkili bir bomba olduğu belirlendi. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Görgü şahitleri bir palama meydana geldiğini ve polisin olaya müdahale ettiğini söyledi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polisin incelemesi sürüyor.

SULTANGAZİ'DE BOMBA DÜZENEĞİ

Sultangazi'de şüpheli bir paket bomba imha robotunun yerleştirdiği fünye ile patlatıldı.

Yunus Emre Mahallesi, Adem Yavuz Caddesi üzerinde bulunan otobüs durağının yanına şüpheli bir paketi görenler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, paketin üzerinde YDG-H yazısını görmesi üzerine güvenlik önlemi alarak bomba uzmanı ekiplere haber verdi.

Olay yerine gelen bomba uzmanları, bomba imha robotu ile şüpheli pakete fünye yerleştirerek patlattı. Büyük bir gürültüyle gerçekleşen patlamada paketten piknik tüpü üzerine sarılı bomba düzeneği çıktı. Ekiplerin olay yerinde çalışması devam ediyor.

YDG-H ÜSTLENDİ

Twitter'dan "Cizre de Yapılan Katliamlara Karşı Sessiz Kalmayacağız. Cızre'nin Hesabı Sorulacak..." diye yazan YDG-H ise patlayıcıları üstlendi, İstanbul'da 7 noktaya patlayıcı bırakıldığını savundu.

BOMBALI SALDIRILARI YDG-H ÜSTLENDİ - TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN