Ali Bayramoğlu: Yeni dönemin ilk adımları bugün atılıyor

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün ilk kez Beştepe'de yapılan Bakanlar Kurulunu değerlendirdi.

Ali Bayramoğlu: Yeni dönemin ilk adımları bugün atılıyor
A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programının konuğu Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu'ydu. Programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün ilk kez Beştepe'de yapılan Bakanlar Kurulu, Hakkari'deki provokasyonlar ve dün İstanbul'da yaşanan bomba alarmı ile üzerinden 8 yıl geçen ve hala aydınlanamayan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastı konuşuldu.

"YENİ DÖNEMİN İLK ADIMLARI BUGÜN ATILACAK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün ilk kez Beştepe'de yapılan Bakanlar Kurulunu değerlendiren Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, "Cumhurbaşkanı hükümet ilişkilerinin bundan sonra nasıl seyredileceğinin konuşulacağı önemli bir toplantı olacak" dedi. Cumhurbaşkanı'nın Bakanlar Kurulu'na sürekli başkanlık edeceğini düşünmediğini söyleyen Bayramoğlu, "Ama hükümetin kendisiyle kurduğu istişare mekanizmalarını daha çok tanımak, karar süreci içinde daha çok yer almak isteyebilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce istişarelerin yeterli olmadığını söylediğini biliyoruz. Seçimden AK Parti'ye yüksek oy çıkarsa başkanlık sistemine geçiş ihtimali çok fazla. Yeni bir dönemin ilk adımlarının bugün atılacağını düşünüyorum. "görüşünü dile getirdi.

"İDDİALAR CİDDİYE ALINMALI VE İNCELENMELİ"


Programda 'paralel yapı'nın Güneydoğu'da provokasyon için halka bomba attığının ortaya çıkmasıyla ilgili soruları da yanıtlayan Bayramoğlu, "İddialar ciddiye alınmalı ve incelenmeli. Bu tür haberleri önemsiyorum ve üzerine gidilmeli diye düşünüyorum. Emniyet'te cemaatin bu kadar yaygın olması her zaman sorun olmuştur" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE ÇÖZÜM SÜRECİNDE MAYINLI BİR YOLDA İLERLİYOR"


"Cizre'de olup biteni Türkiye kendisine izah edemiyor. " diyen Ali Bayramoğlu, "İstanbul'da 3 ayrı yerde patlayan bombalar ve Cizre'de yaşananlar Türkiye'nin çözüm sürecinde mayınlı bir yolda ilerlediğini ve Kürt siyasi hareketinin de eskiden olduğu gibi tek katmanlı değil çok parçalı ve katmanlı olduğunu gösteriyor. " şeklinde konuştu.

"DİNK DAVASI ÇÖZÜLEBİLİR AMA ÜMİTLİ DEĞİLİM"


Medya Dünyası'nda üzerinden 8 yıl geçen ve hala aydınlanamayan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in suikastı da konuşuldu. Hrant Dink cinayetini "Devletin içerisindeki güvenlik kurumlarının şaibeyle anıldığı bir cinayet" olarak niteleyen Bayramoğlu, "Bu cinayette olağan şüpheli çok. çözülmesi vicdanları rahatlatacaktır. Dava, daha ilerleyebilen bir istikamette gidebilmeli. Türkiye'nin Dink Davası'nı çözme ihtimali vardır ama ümitli değilim" değerlendirmesinde bulundu.
BİZE ULAŞIN