Pensilvanya medyası onlara sahip çıktı

Pensilvanya medyası onlara sahip çıktı

Karşı Gazetesi eski sahibi Turan Ababey’in A Haber ekranlarında yayınlanan Deşifre programında yaptığı açıklamalarda sert eleştiriler yönelttiği Eren Erdem ve Emre Erciş soluğu Pensilvanya medyasında aldı.

  • Gündem
  • Pazartesi 19.01.2015 13:22
Karşı Gazetesi eski sahibi Turan Ababey'in A Haber ekranlarında yayınlanan Deşifre programında yaptığı açıklamaların etkisi sürüyor. Ababey'in sert eleştiriler yönelttiği Eren Erdem ve Emre Erciş soluğu Pensilvanya medyasında aldı.


SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Türkiye Karşı Gazetesi eski sahibi Turan Ababey'in yaptığı açıklamaları konuşuyor. Deşifre Programında Mehmet Ali Önel'in konuğu olan Ababey, Gülen medyası ile Gezi'den doğan Karşı gazetesi arasındaki gizli ittifakı gözler önüne sermişti. Kendileri ulaşan belgelerin Gülen hareketine yakın bir işadamı kuruluşu tarafından gönderildiğini açıklayan Ababey, gazeteci Eren Erdem ve Emre Erciş'in Paralel örgüt tarafından yönlendirildiğini iddia etmişti.
Programda isimleri geçenler hakkında savcılık bir soruşturma başlattığı öğrenildi.


KARŞI GAZETESİ İLE PARALEL YAPI ARASINDAKİ GİZLİ İTTİFAK

Bu iddiaların ardından Karşı Gazetesi çalışanları Eren Erdem ve Emre Erciş soluğu Gülen'e yakınlığı ile bilinen Bugün TV'de aldı. Haklarında başlatılan soruşturmadan sıyrılmak için Bugün TV sunucusunu bile şaşırtan iftiralar savuran Karşı Gazetesi çalışanları sosyal medyada alay konusu oldu. Gülen hareketine yakın STK'lardan aldıkları gizli belgeleri yayınlayarak suç işleyen Karşı çalışanları, Paralel medya tarafından aklanmaya çalışıldı. Ancak aklama operasyonu başarısız olduğu gibi Gezi provakasyonunun gazetesi olarak bilinen Karşı ile Paralel yapı arasındaki gizli ittifak gözler önüne serilmiş oldu.BİZE ULAŞIN