'Eteklerden daha çok gizli şeyler dökülecek'

"Devletin zırhlı aracıyla bombayı koyanları görüyor musunuz?" diye soran Erdoğan: Eteklerde daha çok gizli şeyler var. Tezgâhlanan oyunu biliyoruz. Artık inlerine girilmiştir

'Eteklerden daha çok gizli şeyler dökülecek'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, paralel yapı operasyonlarına işaret ederek "daha çok şeyler dökülecek. Eteklerde daha çok gizli şeyler var. Bütün bunlar karşısında gerekeni yapıyoruz, yapacağız" dedi. Cizre'de 3 polisin patlayıcı atarken yakalanmasına atıf yapan Erdoğan "Bugün de Cizre'de tezgahlanmaya çalışılan oyunu biliyoruz. Düşünebiliyor musunuz, bu devletin zırhı araçlarıyla cadde kenarına bombayı koyanları görüyor musunuz? Artık inlerine girilmiştir" dedi. Enerji Uzmanları Derneği ve EPDK tarafından düzenlenen 'Enerji Piyasaları Zirvesi' Ankara'da yapıldı. Zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bakanlar, milletvekilleri ve sektör temsilcileri katıldı. Erdoğan konuşmasında şu mesajları verdi:

TİB VE TÜBİTAK'A TELEKULAK BASKINI - TIKLAYIN

SALDIRILARIN ARKAPLANINDA ENERJİ VAR: Ülkemizin son yıllarda maruz kaldığı tüm saldırıların gerisindeki en önemli unsurlardan biri enerjidir. Enerji Bakanımızın telefon görüşmelerinin dinlenmesi, bunların bir yerlere servis edilmesi boşuna değil. Türkiye'nin enerji politikalarına ilişkin detayları ilişkin görüşmelerin dinlenip, medya aracılığıyla cümle aleme servis edilmesi, her halde habercilik çabası değildir. Türkiye'yi ekonomik olarak kıskaca almak isteyenlerin önce finans ve inşaatla birlikte enerji sektörüne yöneldiğini görüyoruz.

İŞTE PARALEL YAPI'NIN MARMARA İMAMLARI - TIKLAYIN

KİMLERİ RAHATSIZ ETTİĞİNİ BİLİYORUZ: Gezi olayları sırasında ekonomiyi durdurma çağrısı, meselenin ağaç olmadığını, farklı olduğunu ortaya koyan ipuçlarından biriydi. 17-25 Aralık darbe girişiminde çökertilmek istenen firmalar da bu girişimi ortaya koyuyordu. Akkuyu, Sinop gibi enerji projelerinin kimleri niçin rahatsız ettiğini çok iyi biliyoruz. Çözüm sürecine yönelik rahatsızlıkların gerisinde kimlerin olduğunu da gayet iyi biliyoruz. Türkiye ekonomide ve demokraside gelişmeye, büyümeye, 2023 hedefleri doğrultusunda adım adım ilerlemeye devam edecektir.

İŞTE PARALEL YAPI'NIN İÇ ANADOLU İMAMLARI - TIKLAYIN

3-5 MİLYARLA ÇÖKME DEVRİ BİTTİ: Bizim Balkanlar'dan Afrika'ya kadar geniş bir coğrafyada yaşayan, umutlarını, gönüllerini bize bağlamış yüzmilyonlarca kardeşimize sorumluluklarımız var. Türkiye'de 3-5 milyar dolarlık finans manipülasyonlarıyla 3-5 bomba ile istikrarın değiştirildiği günler geride kaldı. O eski Türkiye idi. Bu numaralara bizim de milletimizin de karnı tok.
CİZRE'DEKİ TEZGÂH: Nasıl dün Gezi, 17-25 Aralık ortaya çıkıyor, daha çok şeyler dökülecek. Eteklerde daha çok gizli şeyler var. Bütün bunlar karşısında gerekeni yapıyoruz, yapacağız. Bugün de Cizre'de tezgahlanmaya çalışılan oyunu biliyoruz. Düşünebiliyor musunuz, bu devletin resmi giysileri içerisinde olan, bu devletin zırhlı araçlarıyla caddenin kenarına bombayı koyanları görüyor musunuz? Ve arkasından yine aynı şekilde devletin bir başka görevlisi bunu yakalayabiliyor, hamdolsun.
ARTIK İNLERİNE GİRİLMİŞTİR: Artık inlerine girilmiştir. Ülkemizi uluslararası alanda terörle özdeşleştirme çabalarının hangi dertlerden kaynaklandığını gayet iyi biliyoruz. Türkiye'yi yolundan alıkoymak için içeride ve dışarıda hangi çevrelerin çalıştığını, hangi kazanlarda fitne kaynadığını, kimlerin bunların ateşine odun taşıdığını çok iyi görüyoruz. Unutmayın, herkesin bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı vardır. O hesap bütün hesapların üzerindedir.
BİZE ULAŞIN