Mahmut Övür: Kampanyayı Hürriyet yürüttü

Gazetemiz yazarlarından Mahmut Övür, öldürülen AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mahmut Övür: Kampanyayı Hürriyet yürüttü
"Hrant Dink'e karşı yürütülen linç kampanyasının başında Hürriyet Gazetesi vardı." Bu sözler Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür'e ait. A Haber'de Birlikte Bakalım programında konuşan Mahmut Övür, cinayet sürecinde neler yaşandığını anlattı.

"AK Parti'nin başından geçen darbeler süreci dediğimiz sıkıştırmalar var ya o zeminde oluyor bunlar dikkat edin. Geçmişten gelen derin, hastalıklı yapıların, AK Parti'nin olmaması gerektiğini düşünen yapıların toplamının ürettiği bir sonuç bu. Kampanyayı hatırlayın. Kim yaptı bunu? En başta merkez medyası Hürriyet götürdü kampanyayı. Sabiha Gökçen olayını hatırlayın. Bu tartışmaların hepsinde hükümeti suçlayanlar da bu çevre. İçinde sol da var, Agos da dahil. Bu çevre inatla bir şeyi söylemeye çalışıyor. Burada AK Parti parmağı bulmaya çalışıyorlar. İşin özü bu. Halbuki paralel yapı bunu kendi çıkarı için kullandı ve alan açtı. Hatırlayın 12 Haziran'da da Ergenekon davası başladı."
BİZE ULAŞIN