Nazlı Ilıcak, Abdüllatif Şener ve Ali Müfit Gürtuna CHP'ye mi geçiyor?

Genel seçimlerin yaklaşmasıyla kulislerde dolaşan bir iddia Cumhuriyet Halk Partili milletvekillerini harekete geçirdi.

Nazlı Ilıcak, Abdüllatif Şener ve Ali Müfit Gürtuna CHP'ye mi geçiyor?
Genel seçimlere az bir süre kala parti kulislerini hareketlendiren görüşmeler ve teklifler basına sızmaya başladı. Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ve eski İstanbul Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'ya vekillik teklif edildiği iddiası CHP kulislerini hareketlendirdi.

2015 Genel Seçimleri'ne 5 ay gibi kısa bir süre kala siyasi kulisler hareketlendi. İstanbul İl Başkanlığı görevine Murat Karayalçın'ı getiren genel başkan Kılıçdaroğlu, danışmanları aracılığıyla farklı isimlerle de görüşme trafiğini hızlandırdı.

Nazlı Ilıcak, Şener ve Gürtuna'ya vekillik teklifi


CHP cemaate yakınlığı ile bilinen Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ve eski İstanbul Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'ya milletvekili olması için teklif götürdü. Sarıyer Manşet'te yer alan habere göre 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in doktoru Aylin Cesur da CHP'nin vekillik teklifi götürdüğü isimler arasında yer alıyor.

Partisi'ni 2012'de kapattı

Abdüllatif Şener, kurucuları arasında yer aldığı ve başbakan yardımcılığı da yaptığı AK Parti'den ayrıldıktan sonra kurduğu Türkiye Partisi'ni 2012'de kapatmıştı.

Kaynak: Sarıyer Manşet
BİZE ULAŞIN