Fatma Şahin paralel tezgahı bozdu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, paralel yapının büyük bir rant elde edeceği oyunun Belediye Meclisi tarafından bozulduğunu açıkladı. A Haber'e konuşan Şahin, 17 ve 25 Aralık darbe girişimi provasının da, 2012 yılında Gaziantep'te yapıldığını söyledi.

Fatma Şahin paralel tezgahı bozdu
'Yeşil alana, belediye hizmet alanına ve sosyal donatıya, cami ve okul alanına çevirdik. Belediyenin, üniversite yapılsın diye bedava verdiği alan ve şu an şehrin en kıymetli, en pahalı alanı. O günün şartlarında metrekaresi 3 liraya verilen alan bugün baktığınızda metrekaresi 1500-2000'e çıkmış alanın 300 bin metrekaresi ticari bir alana dönüştürülüyor. Şehrin en önemli aksında çok ciddi rant kazanılmış bir yere dönüşüyor. Gönüllülük üzerine baktığınız bir anlayışı nasıl bu kadar ticari bir bakış açışına dönüştürebiliyorsunuz ve buradan elde ettiğiniz kazancı ne şekilde kullanıyorsunuz.'
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, paralel yapının 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin provasını 2012 yılında Gaziantep Üniversitesi rektörlük seçiminde gerçekleştirdiğini de açıklayarak ' Yavuz Hoca'nın kaybetmesi noktasında yalan,hile,fitne dedikodu özel alan üzerinden çıkarılacak dedikoduyla Yavuz Hoca'yı yıpratmaya ve kendilerinin istediği adayı seçtirmeye çalıştılar.' dedi.

'Yerel seçimlerde halkımızın oyunu görüp gerekli desteği vermesi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanı'na bu desteğin çok net bir şekilde verilmiş olması oyunu bozdu. Millet oyunu bozmaya devam ettikçe kötü niyetli gruplar, kişiler kaybetmeye devam edecek.

BİZE ULAŞIN