Gazi'den Paralel'e kıyak ABD gezisi

Gazi Üniversitesi'nde uzman asistanların gitmesi gereken dil eğitimine paralel kadrolar gönderildi. Skandal YÖK'e gönderilen şikâyetle ortaya çıktı

Gazi'den Paralel'e kıyak ABD gezisi
SABAH'ın gündeme getirdiği Gazi Üniversitesi'ndeki Paralel Yapılanmaya ilişkin YÖK'ün soruşturması sürerken bu kez de paralel öğretim üyelerinin devletin kaynaklarıyla dil eğitimine gönderildiği ortaya çıktı. YÖK'e gelen şikâyet mektuplarına göre masrafları rektörlük tarafından karşılanan 3 aylık dil eğitimi aslında genç akademisyenler için düzenlendi. Ancak rektörlük bu eğitime, zaten zorunlu olarak İngilizce bilmesi gereken Doçent ve Profesörleri programa gönderdi. 46 öğretim üyesinden 32'sinin doçent ve profesör olduğu anlaşılırken, dil eğitim için gönderilen üniversiteler de şaşırttı.

GÜLEN'İN GÖLGE VALİLERİ - TIKLAYIN

VAİZLİK SINAVINI, KIL PAYI KAZANABİLMİŞ - TIKLAYIN

ANTALYA İMAMIYLA CHP'Lİ BAŞKANIN SÜRPRİZ BULUŞMASI - TIKLAYIN

Dil eğitimi için Paralelci kadrolar için özellikle Fethullah Gülen'in de bulunduğu Pensilvanya'ya yakın üniversitelerden Northern Virginia Community College'e (NOVA) ve Minnesota Eyaletinde bulunan St. Cloud Devlet Üniversitesi'nin seçildiği belirtildi. YÖK'e gelen şikâyetler arasında NOVA'ya gönderilen 8 öğretim üyesi, 3 aylık kurstan sonra yıllık 28 günlük izinlerini ABD'de geçirmeyi talep etti. Bununla Pensilvanya'nın yakınında olan üniversitede kamp kurulması amaçlandı.

İŞTE PARALEL YAPI'NIN 7 KATLI ŞER PİRAMİDİ - TIKLAYIN

TİB'DEKİ PARALEL DEŞİFRE OLDU - TIKLAYIN

PARALEL YAPI CHICAGO TRIBUNE'Ü BÖYLE KULLANDI - TIKLAYIN
BİZE ULAŞIN