Türkiye'nin konuştuğu cinayette şok gelişme!

İstanbul İstinye’de 24 Aralık’ta Bentley marka otomobilinde öldürülen Ali Ekber Akgün’le bağlantılı Panama’da yeni bir saldırı oldu. Saldırı anı kameralara yansıdı.

Türkiye'nin konuştuğu cinayette şok gelişme!
İstanbul'un İstinye semtinde 24 Aralık 2014'te Bentley marka otomobilinin içinde öldürülen Ali Ekber Akgün(40) cinayetinin, Hollanda'daki uyuşturucu çeteleri arasındaki ticari savaş olduğu tam anlamıyla su yüzüne çıktı. Habertürk'ün haberine göre, Hollanda'da yeraltı dünyasının en önemli isimlerinden olan Dino Soerel'in (55) ölüm listesindeki Akgün'ün, Türkiyemspor'da futbol oynarken uyuşturucu ticaretine karıştığı, Soerel'le uyuşturucu ticaretinde ortak olduğu ancak uyuşturucu parasını Soerel'den alıp aracılara ödemediği için ölüm listesine alındığı öne sürüldü.

PANAMA'DA İNTİKAMIN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Akgün cinayetiyle ilgili uluslararası bağ araştırılırken çok önemli bir saldırı gerçekleşti. Akgün'ün en yakın adamlarından biri olan ve onunla 3.5 yıl cezaevinde yatanHollandalı Sjaak Burger (44), Panama'da 24 Ocak cumartesi günü saat 13.44'te bir restoranda yemek yerken ensesinden vuruldu. Saldırı anı, güvenlik kameralarına da yansıdı. Burger'in öldüğü açıklandı ancak Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Burger'in ağır yaralı olduğunu duyurdu.

2 YIL SONRA AYNI TARİHTE

Orta Amerika ülkesi Panama'da yaşanan bu saldırının gerçekleşmesi, Akgün ile Burger'e yönelik hesaplaşmanın bitmediğini gözler önüne serdi.

Hollanda basını olaydan sonra Burger'in, 20 kişinin ölümünden sorumlu olduğunu iddia eden haberlere yer verdi. En ilginç rastlantıysa '24 Ocak' tarihi oldu. Ünlü bir bira markasının sahibini kaçıran kişilerden olduğu öne sürülen Cor Van Hout, 24 Ocak 2003'te saat 13.44'te öldürülmüş ve cinayetin Panama'da saldırıya uğrayan Akgün'ün arkadaşı Burger tarafından işlendiği iddia edilmişti. Burger'in, tam 12 yıl sonra aynı gün ve saatte saldırıya uğraması, Hout'un intikamı olarak yorumlandı ve bunun bir tesadüf olmadığı belirtildi.

BİZE ULAŞIN