Ali İsmail'in davasında kararı Yargıtay verecek

"Ali İsmail'in davasında kararı Yargıtay verecek"

  • AA
  • Gündem
  • Cumartesi 31.01.2015
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AA Editör Masası'nda hasta mahûmların durumu Ali İsmail Korkmaz davası konusunda da değerlendirmede bulundu. Bozdağ'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
(Hasta tutuklu ve hükümlülerin infazının ertelenmesi) Toplum güvenliği bakımından tehlike kriterini tekrar gözden geçireceğiz. Bunu tamamen kaldırabilecek bir adım da atabiliriz. Farklı kıstaslar getiren bir adım da atabiliriz. Şu anda Adli Tıp Kurumu ile Bakanlığımız diğer ilgililerle müşterek çalışmalar yürütüyor, bazı formüller ortaya çıktı.
(Ali İsmail Korkmaz davasında karar) Pek çok kişi dosyayı bilmeden eleştiri yapıyor. Taraf olmuş bir hadisede tarafına göre eleştiri yapıyor. Kayseri'deki mahkeme ne karar verirse versin, Türkiye'de bazı çevrelerin bu kararı eleştireceğini tahmin ediyorum. Gazete haberleri üzerinden yargılamaları, hakimleri değerlendirmek bizi doğru sonuçlara götürmez. Bununla ilgili denetimi Yargıtay yapacaktır, kararı Yargıtay verecektir. Yargıtay'ın vereceği kararı hep beraber göreceğiz.
(Sulh ceza hakimliği) Bütün toplumun ayakta alkışlayacağı bir adım atmışız ancak algı operasyonu yapanlar, kişi hürriyeti ve güvenliği bakımından daha güvenceli bir sistem getirmemize rağmen bunun üzerinden hükümetimizi yıpratıyorlar. Bu konjonktürel algı operasyonları geçtikten sonra bu konunun öneminin daha iyi anlaşılacağına yürekten inanıyorum.
BİZE ULAŞIN