Erdoğan: Sen kimsin ya

Erdoğan: Sen kimsin ya

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜMSİAD Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada paralel yapıya sert tepki gösterdi.

  • Gündem
  • Cumartesi 31.01.2015 12:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜMSİAD Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan parelal yapıya neden Haşhaşiler dediklerini açıklayarak yeni anayasa ile birlikte memur işçi ayrımın ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları;

İşgalciler toprakları alsalar bile gönülleri zaptedemezler. Bizim kardeşliğimi Türkiye'nin istikbalidir. Bu kutlu yola, kutlu mücadeleye dostlarla çıktık.

Kimin dost ve kardeş olduğunu kimin gizli niyetlerinin olduğunu defalarca gördük. Kardeşlerim Allah bize yeter. Bir Fatihler vardır, bir de işgalciler. Fatihler toprakları işgal eder gönüllere girer, işgalciler ise toprakları fethetse bile orada tutunamazlar.

Hainlerin seviyesine inmeyeceğiz onların düştüğü çukurlara düşmeyeceğiz. Biz muhabbetten kardeşlik hukukundan asla vazgeçmeyeceğiz. Büyük Türkiye, yeni Türkiye mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

"NEDEN HAŞHAŞİ DEDİK"

Biz niye Haşhaşi dedik o zaman da bu Haşhaşiler Slçuklulara karşı paralel devlet kurmaya çalışmışlardır. 10 yüzyıl sonra başka bir haşhaşi yapı Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı paralel oluşumlara girişmişlerdir. Milli iredeyi hedef almışlardır. Bu yapı benim şahsımdın ziyade Türkiye'nin bütünlüğüne taaarruz etmiştir. Dinlemeler yapıp uluslararasına servis etmek ne demek, MİT tırlarını durdurup asızsız iddialarla uluslararasına servis etmek ne demek. Bunların bu yaptıklarına karşı hala düşünen varsa açıkça söylüyorum gaflet içindedirler. Bunlar amaçları için her yolu mübah saymaktadırlar.

Özgür basın diye yaygara kopartıyorlar Taşhiye adı altında yaptıkları operasyonlarda kitapları suç delili olarak saymadınız mı, onlar yazardı neden onları aylarca içerde tuttunuz?

Üst akıl olarak ifade ettiğim uluslararası güçler bunları gayet iyi kullanıyor. Tandaki kardeşlerimiz bunların Mossad ile konuştuklarını göremiyorlarsa yazıklar olsun.

Sevgililer sevgilisine hakaret eden bir derginin karikatürünü Türkiye'de yaymaya çalışan gazete yıllar önce yerden yere vurduğu savcıyı manşetlere taşıdı bu savcı da utanmadan 17-25 Aralık operasyonlarını nasıl yaptığını anlattı. Hukukta bence diye bir tabir olur mu?

Rafa kaldırılmış bazı dosyalar raftan indiriliyor. Resmen hukuk cinayeti işleniyor. Birileri hala bunlarla iş tutuyorsa yazıklar olsun di,yorum.

KILAVUZU KARGA OLANIN...

Biliyorsunuz bu paralel yapı montajda usata bizim Somali'de dağıttığımız bir boyama kitabını montajlayarak ana muhalefet liderinin eline vermişler. Kılavuzu karga olanın diyorum. Kayseri ile ilgili hakaretlerinden sonra Kayseri sucuğa doydu. Bakın ben de çok tazminat kazandım, biraz daha biriksin de fakir fukara için bir şeyler yapacağız.

Bunlar 24 saat içinde hükümet devirip hükümet kurmaya alışmışlardı. Ancak yeni Türkiye'de bunlar yok.

Eğer bu ülkeye yatırım istiyorsak faiz en düşük düzeyde olmalı, istihdam için de önce yatırım gerekli. Birileri çıkıyor inşşatı bırakıp sanayiye ağırlık verelim bir ülkede inşaat olmadan kalkınma olmamalı ülke büyüyor sanayi ve inşaatın atbaşı gelişmesi gerekir.

Nüfusumuz istediğimiz gibi artmıyor, 2023 hedefimiz 85 milyon kişi olmalı. Buradan bir kez daha belirtelim en az üç kuralımız unutmayalım. Bırakın o yazan çizenleri on yine bir de kalsın üçü dördü bulacaksınız.

BU FAKİRİ MİLLETİ MUHATAP GÖRMÜŞ , SEN GÖRMESEN NE YAZAR

Yerli olanı, milli olanı görürler, gayri milli olanı görmezden gelirler. Kendi çarkları dönüyorsa Türkiye batmış umurunda olmaz.
Paralel yapı konusunda şaşırtmadılar. Muhatapları cumhurbaşkanı değilmiş. Sen kimsin ya, sen kimsin. Bu fakiri milleti muhatap görmüş. Sen beni muhatap görsen ne yazar, görmesen ne yazar.

Biz siyasette vesayeti kaldırdık siz de sermaye de çok yol katlettiniz. İçeride ve dışarda Türkiye'nin ne kadar düşmanı varsa hepsi aynı kareye girdi.

14 yaşandaki Yakup kardeşimi içeri aldını suçu neydi adam mı öldürmüştü? Çocuk yaşta hapse soktular şimdi de çocuklarından ayırıp tekrar içeriye aldılar. Boşuna uğraşıyorlar 2023 hedeflerimiz ulaşacağız.

MEMUR İŞÇİ AYRIMINI ORTADAN KALDIRMAK LAZIM

Haziran 7 adeta bir kırlma noktasıdır 400'ü alan iktidar yeni Türkiye'nin mimarı olacaktır. Yeni anayasada en önemli başlık başkanlık sitemi meselesidir. Başkanlık sistemi konusunda hızlı gitmemiz lazım bir yerlere takılmamalı. Bu yeni sistemde işçi memur ayrımını da ortadan kaldırmak lazım. Yeni anayasa, yeni bir idare sistemi ekonominin demokrasinin bütün yükleri kaldıracaktır.

BİZE ULAŞIN