Paralel yargı KPSS'de kopya davasını reddeti

Paralel yapının KPSS'de kopya skandalında günah keçişi yapmaya çalıştığı dönemim ÖSYM üyesi Abdullah Çavuşoğlu iddiaları yalanladı.

Paralel yargı KPSS'de kopya davasını reddeti

Paralele yapının KPSS usülsüzlüklerinin sorumlusu olarak lanse etmeye çalıştığı Tubitak Başkan Yardımcısı ve YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu konuştu.

KPSS'deki kopya çetesinin yargıya taşındığını ancak yine paralel yargı tarafından davanın reddedildiğinin söyledi. Çavuşoğlu, "Kopya konusu yargıya taşındığında ilgili kişilerin yanlışlarının yüzde 70'in üzerinde benzerlik gösterdiği gözlemlenmesine rağmen paralel yargı sınava giren kişilerin biri Isparta'da diğeri Ankara'da bir birlerinden çok uzak oldukları gerekçesi ile davayı reddetti."dedi.

Abdullah Çavuşoğlu, kendisinin paralel yapı tarafından günah keçisi yapıldığını ve terfi ile ödüllendirildi iddialarını da net bir dille yalanladı.

YENİ KRİPTOLU TELEFONLAR

Abdullah Çavuşoğlu yeni kriptolu telefonlarla ilgili soruya verdiği cevapta kriptolu telefonların özel bir ekip tarafından yapıldığını ve bu ekibin bile dinleme yapmak istese yapamayacağı mekanizmalarla donatıldığını vurguladı.

BİZE ULAŞIN