Akıncı'nın arkasında Paralel Yapı var

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura kalan Eroğlu, diğer aday Akıncı'nın Paralel'le bağı için "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" dedi

Akıncı'nın arkasında Paralel Yapı var
KKTC Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Dr. Derviş Eroğlu, cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı'nın Paralel Örgüt ile bağlantısı olduğu iddialarının kulağına geldiğini dile getirdi. KKTC'de görev yapan Türkiye medyasına mensup gazetecilerle bir araya gelerek sorularını yanıtlayan Eroğlu, bir gazetecinin seçimdeki rakibi Mustafa Akıncı'nın Paralel Yapı'nın adayı olduğuna ilişkin iddiasına şok bir yanıt verdi.

AMERİKA'DAN UZANAN BİR BAĞ
Eroğlu "Zaman zaman söylentiler duyuyoruz. Paralel Yapı Kıbrıs'ta, Amerika, Akıncı'nın arkasında gibi söylentiler duyuyoruz. Bu söylentiler için ne diyorsunuz?' şeklindeki soruyu "Paralel Yapı mı dersiniz, Fetulahçı mı dersiniz bilmem ama Amerika ile bağlantısı olduğu benim de kulağıma kadar geldi. Ama bu neticede bir iddia... Ancak ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye bir atasözü de var diye aklımıza geliyor" yanıtını verdi.

RUMLAR'LA İŞBİRLİĞİ Mİ?

Seçimin, KKTC halkının geleceğini ilgilendiren bir seçim olduğuna dikkat çeken Eroğlu, 'Rumlar'la çok daha fazla işbirliği içerisinde olup da Türkiye'ye cephe açmaya çalışanların masada olması daha değişik sonuçlar doğurabilir' dedi. Siyaseten bir gelecek beklemediğini ifade eden Eroğlu, aday olmasının tek nedeninin de yarım kalan müzakereleri tamamlamak olduğunu kaydetti.
BİZE ULAŞIN