Yetkili mahkeme son noktayı koydu! Tutukluluğun devamına...

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği yetkisiz mahkeme İstanbul 32. Asiye ceza Mahkemesi'nin Paralel Yapı soruşturmalarında tutuklu bulunan 75 şüphelinin tahliyesine ilişkin kararın yok hükmünde olduğuna dair karar aldı.

Yetkili mahkeme son noktayı koydu! Tutukluluğun devamına...
Mahkeme tüm şüphelilerin tutukluluğun devamına karar verdi. Mahkeme kararında İstanbul 32. Asiye ceza Mahkemesi'nin tahliye kararın yasal düzenlemelere, mevzuata aykırı olduğu, hukuken geçersiz, uygulanabilirliği olmayan, yok hükmünde sayılması gereken bir karar olduğu belirtildi.

Kararda tahliye kararı veren mahkemenin tahliye dilekçelerini kendisi görevli ve yetkili olmadığından her hangi bir işlem yapmayarak gerekirse bir görevsizlik kararı ile sul ceza hakimliklirine göndermesi gerektiği belirtildi. kararı veren mahkemnin hem usul hem de esas yönünde yasal mevzuata göre açıkca hukuka aykırı karar verdiği belirtildi.

Mahkeme şüphelilerin tahliyesine ilişkin taleplerin reddine, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Söz konusu karar Silivri Cezaevi'ne bağlı bulunduğu Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Bakırköy Başsavcılığı da Silivri Cezaevi'ne yazı yazarak İstanbul 32. Asiye ceza Mahkemesi'nin verdiği tahliye kararının dikkate alınmamasını istedi.
BİZE ULAŞIN