AK Partili Aktay'ın seçim minibüsüne saldırı

Siirt'te bir grup, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt milletvekili adayı Aktay'ın seçim minibüsüne taşlı saldırı gerçekleştirdi.

AK Partili Aktay'ın seçim minibüsüne saldırı
Alınan bilgiye göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili adayı Yasin Aktay'ın, Kurtalan Caddesi üzerinde seyreden seçim minibüsüne, bir gruptaki bazı kişiler taş attı.

Saldırıda, minibüsün camları ve ses sistemi platformunda hasar oluştu. Minibüste incelemelerde bulunan ve çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, AA muhabirine açıklamada, birilerinin seçimi demokratik yollarla değil, şiddetle kazanmanın peşinde olduğunu belirtti.

Antidemokratik eylemlerle, kaos ortamı oluşturmakla seçim kazanılamayacağını ifade eden Çalapkulu, "Yıllarca antidemokratik seçim yürütüldüğünü öne sürenler bugün taşa sarılıp olumsuzluklarla seçimi kazanma derdine düşmüşler. Biz Siirt'te demokratik ve huzur içinde bir seçim ortamı istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN